reklama

Vodafone zjednodušuje získání 200 Kč slevy nejen pro lidi s nízkými příjmy

Vodafone zjednodušuje získání 200 Kč slevy nejen pro lidi s nízkými příjmy
2023-09-21T11:38:50+01:00
• 21. 9. 2023

Fotka od 12194226 z Pixabay

O ledna tohoto roku je možné získat slevu na mobilní tarif ve výši 200 Kč, případně lze uplatnit na internet nebo balíček služeb. Do této chvíle bylo nutné podávat potvrzení každé tři měsíce, ale změny nyní umožňují značně zjednodušit žádost o slevu.

Sleva 200 Kč

Dříve bylo nutné dokládat potvrzení o příjmech, z kterých se nárok vypočítával. Vodafone nás dnes informoval, že se celý proces značně zjednodušil, jelikož stačí doložit svou složitou situaci potvrzením z Úřadu práce, přičemž musí být uvedeno, že žadatel pobírá příspěvek na živobytí. Nárok na slevu pak žadatel po schválení pobírá po celou dobu, kdy čerpá dávky.

Jsme si vědomi, že částka dvě stě korun může každý měsíc citelně ulehčit rodinnému rozpočtu. Když nás Český telekomunikační úřad v minulém roce s novou možností nabídnout toto cenové zvýhodnění oslovil, bylo pro nás samozřejmostí ji podpořit a ulehčit situaci těm, kteří pomoc potřebují. Vítáme, že díky změně zákona je nyní pro naše zákazníky mnohem jednodušší si o podporu zažádat a věříme, že ji díky tomu využije více lidí než doposud. Aktuálně totiž dotaci čerpá zhruba dva tisíce našich zákazníků, což je méně, než jsme začátkem roku očekávali,“ říká Richard Stonavský, viceprezident Vodafonu pro vnější vztahy a regulaci.

Kromě nízkopříjmových lidí se tato změna i těch, kteří jsou zdravotně postižené s průkazem ZTP, osoby závislé na pomoci jiných, případně i na jejich opatrovníky. Slevu mohou uplatnit i děti, pokud jeden rodič čerpá také slevu.

form visual 300x393x

Zdroj: Vodafone

Veškeré podrobnosti Vodafone zveřejňuje na své stránce, kde se dozvíte vše potřebné, přičemž jsou zde také patřičné formuláře k vyplnění.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat