reklama

Reels lze nově prohlížet chronologicky

Reels lze nově prohlížet chronologicky
2023-09-14T06:35:23+02:00
• 14. 9. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Mnohé společnosti se častokrát chlubí úžasnými novinkami a jak jsou pokročilé, případně používají jiné marketingové fráze, ale někdy je za změnou nebo novinkou nařízení úřadů či orgánů. To se týká i Reels.

Chronologicky

Nová legislativa EU nazvaná DMA asi nadělala nejednu vrásku ve vedení mnoha společností. Mezi takové patří i Meta, respektive Instagram musel zavést jednu změnu. V EU totiž máte právo odmítnou u dotčených služeb algoritmické řazení obsahu. Jinak řečeno, měli byste mít možnost se podívat na obsah bez zásahu algoritmů, které se snaží vybírat to, co by se vám mělo líbit.

Instagram tak zavádí chronologické řazení i pro Reels, tedy krátká vertikální videa. Sice se jedná o pozitivní zprávu pro mnohé, ale i tak se nejedná o nejdostupnější obsah. První musíte kliknout na standardní Reels záložku, která nabízí algoritmické řazení. Pak kliknout na text Reels v horním levém rohu. Následně se objeví mini nabídka s textem Sleduji. Aplikace následně přepne obsah, přičemž se zobrazují Reels jen od těch, které skutečně sledujete.

IMG 20230913 183357 968 1080x1080x

Zdroj: Instagram

Instagram ale o novince neinformuje standardně na svých stránkách. K oznámení došlo skrze kanál na Instagramu, což svědčí o tom, že asi nechtějí, aby se o tom příliš vědělo. Ostatně díky algoritmickému obsahu má firma lepší čísla v některých ohledech, zejména z pohledu reklam.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat