reklama

OnePlus 12 na prvních renderech aktualizováno

OnePlus 12 na prvních renderech [aktualizováno]
2023-09-12T17:54:40+02:00
• 12. 9. 2023

Zdroj: OnePlus

1

Aktualizováno 12. 9.

Sice se objevily první rendery již v červenci, tak zde máme aktualizovanou verzi. Za ní stojí opět @onleaks, který získal lepší podklady k vytvoření renderů. Dle jeho zdroje bude jiný foto modul na zadní straně. Sice to může na první pohled vypadat, že dojde na odstranění periskopického systému pro jeden foťák, ale ve skutečnosti zůstane. Dojde jen ke změně designu. Informace ale nejsou dle nás zcela přesné a budeme si muset počkat na další úniky. Zejména visí otazník nad čtvrtým otvorem. Zatím není jasné, pro co bude určen.

OnePlus 12 Final 5K4 5120x2880x

Zdroj: mysmartprice (se souhlasem)

Aktualizováno 18. 7.

Minulý týden poskytl @onleaks první rendery nadcházející novinky od OnePlus, nyní přichází se specifikacemi, které by měly být finální. Displej bude mít 6,7palcovou úhlopříčku s 2K rozlišením. Maximální obnovovací frekvence bude 120 Hz, přičemž OnePlus použije LTPO AMOLED technologii. O výkon se bude starat zatím nepředstavený procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který bude mít k dispozici 16GB LPDDR5X RAM.

Základní úložiště nabídne 256 GB, zde bude technologie UFS 4.0. O energii se postará baterie s kapacitou 5400 mAh a s podporou 100W nabíjení přes USB C, či 50W bezdrátové technologie. Zadní strana dostane sestavu 50+50+64 MPx a nabídne se rovnou 3x optické přiblížení. I tentokrát se spolupracuje na vylepšení kvality s firmou Hasselblad. Přední strana se pochlubí 32MPx snímačem. Základem bude Oxygen OS 14 založený na Android 14.

Aktualizováno 14. 7.

Netrvalo dlouho a máme zde první neoficiální rendery od věrohodného zdroje. Tentokrát využil jako předlohu reálný smartphone. I díky tomu víme, že na zadní straně bude sestava tří foťáků s hodnotami 50, 50 a 64 MPx. Právě poslední bude periskopický. Mobil by tak měl nabídnou lepší kvalitu fotek při focení vzdálených objektů.

OnePlus 12 5K1 scaled 2560x1440x OnePlus 12 5K3 scaled 2560x1440x

Zdroj: smartprix (se souhlasem)

Původní článek 24. 6.

Kromě standardní verze OnePlus 11 jsme se již dočkali i variant OnePlus 11 Jupiter RockOnePlus 11 Concept. Další model se nyní připravuje a dle zdrojů se asi nenabídne jen novější hardware, má dojít na několik podstatných změn.

OnePlus 12

Zatím nemáme k dispozici jakékoliv rendery nebo fotografie. Odhadujeme, že se tyto věci začnou objevovat až na přelomu letních měsíců. Zdroje ale uvádí, že se OnePlus vydá trochu jiným designovým směrem. Měl by být více symetrický, což se asi týká hlavně zadní části, tedy fotomodulu. Možná společnost opustí kruhový design a nabídne něco novějšího.

Co se týče foťáků, tak zde bude jedno podstatné vylepšení. Údajně se OnePlus chystá použít senzor 1palcového typu, pravděpodobně od Sony. Vylepšením projde i foťák se zoomem. Asi se opět nabídne senzor Sony IMX709 RGBW s 32 MPx, ale samotný systém čoček projde značným předěláním.

OnePlus 11 1 1472x960x

Zdroj: OnePlus

I displej projde změnou a pravděpodobně se nabídne technologie LTPO4, tedy OLED panel. Očekáváme vyšší jas a možná dojde na úpravy obnovovací frekvence a dalších vlastností. Poslední věc, co nyní zmiňují zdroje, tak je zvýšení rychlosti nabíjení. Zde stačí připomenout, že OnePlus 11 má 100W technologie. Použití nejnovějšího procesoru je již samozřejmostí.

OnePlus 12 se prvně představí v Číně v prosinci tohoto roku, verze pro globální trh bude k dispozici až v prvním čtvrtletí roku 2024.

Zdroje: gsmarena.com, twitter.com, smartprix.com, smartprix.com, mysmartprice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

12. 9. 2023, 18:35

Měl by mít údajně LIDAR jako Apple.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat