reklama

Apple představil nové tarify pro ukládání dat do iCloudu

Apple představil nové tarify pro ukládání dat do iCloudu
2023-09-13T15:00:14+02:00
• 13. 9. 2023

Zdroj: Apple

Apple vedle nových iPhonů na své pravidelné výroční konferenci také představil nové tarify pro své online úložiště iCloud. Tyto tarify jsou součástí placeného uložiště iCloud+.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max s USB-C a s titanovým tělem představeny

Nové placené plány pro iCloud+

Apple aktuálně v rámci svého uložiště iCloud+ nabízí tarify 50 GB, 200 GB a 2 TB. Za základní tarif 50 GB nyní měsíčně zaplatíte 0,99 USD (necelých 23 korun) a za nejdražší tarif 2 TB pak 9,99 USD (zhruba 228 korun). K těmto třem tarifům Apple nově přidává 6TB a 12TB tarif. Takto velká uložiště pravděpodobně nebudou pro každého, pakliže nebudete potřebovat opravdu velký prostor pro ukládání dat. Spíše ho využijí uživatelé, kteří budou například pořizovat videa ve vysokém rozlišení, především majitelé nových iPhonů 15 Pro, které získaly možnost natáčet ProRes video ve 4K rozlišení se 60 snímky za sekundu.

apple icloud plans 1390x781x

Zdroj: Techcrunch

Ačkoliv cena za nová uložiště ještě nebyla stanovena a na webu Applu se zatím tato nová uložiště nenabízí, lze očekávat, že budou nové tarify násobky ceny za stávající 2TB tarif. Pokud tomu tak bude, tarif se 6 TB vyjde pravděpodobně na 30 USD (zhruba 684 korun) za měsíc a 12 TB tarif pak na 60 USD (zhruba 1 368 korun) za měsíc. Na finální ceny si ale musíme ještě chvíli počkat.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat