reklama

Vyhledávač Google přichází s vlastní funkcí příběhů

Vyhledávač Google přichází s vlastní funkcí příběhů
2023-08-28T18:00:29+02:00
• 28. 8. 2023

Zdroj: CNBC (se souhlasem)

Stories, neboli příběhy, jsou velmi populární funkcí, kterou představila společnost Snapchat zhruba před deseti lety. Od té doby je můžeme vidět na Facebooku, Instagramu, ale také v aplikacích pro online komunikaci – WhatsApp nebo Telegram. V příbězích mohou uživatelé v krátkých sekvencích obsahujících fotky, nebo videa, ukázat to, co právě zažívají, a doplnit to o hudbu, nálepky nebo popisky.

Google testuje zpětnou vazbu na webové stránky v podobě příběhů

Příběhy se v podstatě staly mnohem populárnější formou sdílení než samotné příspěvky. Populární jsou také proto, že u nich můžeme vidět, kdo si příběh prohlédl, a také to, že je jejich viditelnost defaultně omezena na určitou dobu, po které automaticky zmizí. Na vlně příběhů, jak se zdá, se chce svézt i samotný Google se svým vyhledávačem. Asi si správně říkáte, proč zrovna Google? Ten aktuálně testuje svou novou funkci Poznámky.

Podle toho, co můžeme vidět na videu, které obsahuje funkci v testovacím režimu, se zdá, že by uživatelé, přihlášení do svého účtu Google, mohli pro konkrétní webové stránky zanechávat zpětnou vazbu v podobě příběhu. Ta bude pro ostatní přístupná pod naším profilovým obrázkem a bude viditelná veřejně. Samozřejmě nebude možné pravděpodobně zanechávat zpětnou vazbu na všech stránkách, takže bude mít tato funkce i jistá omezení. Vzhledem k tomu, že Google novinku zatím testuje, budeme si muset na její uveřejnění a finální podobu ještě chvíli počkat.

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat