reklama

Apple si nechal patentovat chytrý prsten, měl by přijímat oznámení a ovládat telefon

Apple si nechal patentovat chytrý prsten, měl by přijímat oznámení a ovládat telefon
2023-08-28T16:35:28+02:00
• 28. 8. 2023

Zdroj: Digital Trends (se souhlasem)

O inteligentních prstenech budeme pravděpodobně slýchat a setkávat se s nimi stále častěji. Jedná se o gadget, který se stává postupně víc a víc zajímavějším, což dokazuje zájem o něj ze strany významných technologických značek.

Přijde Apple se svým vlastním chytrým prstenem?

Průkopníkem chytrých prstenů je finská technologická společnost Oura, která na trh dodává stejnojmenný chytrý prsten. S myšlenkou chytrého prstenu si pohrává i korejský výrobce chytrých telefonů – Samsung a nyní se zdá, že se do této oblasti pouští i společnost Apple. Ta si nechala patentovat prsten, který ale jak se zdá, by se mohl od těch ostatních přeci jen lišit. Apple si totiž s myšlenkou prstenu pohrává s coby zařízením sloužícím zprostředkující oznámení z telefonu a také co by zařízení, kterým by bylo možné ovládat telefon nebo chytré hodinky.

Apple Smart Ring patent 1jpg 1200x675x

Zdroj: Android Authority

Podle patentu je patrné, že by zařízení mělo mít pevnou konstrukci a vnější otočnou konstrukci. Prsten by mohl přijímat notifikace z telefonu a generovat různé vibrace. Prsten by také mohl sloužit pro ovládání chytrých zařízení, ať už by to byly hodinky, sluchátka, telefon, ale také například počítač nebo chytrá domácnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o patent, není vůbec jisté, zdali se nápad, který si Apple nechal pojistit, bude někdy realizovat.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat