reklama

Tecno se pochlubilo mobilem s rolovatelným displejem

Tecno se pochlubilo mobilem s rolovatelným displejem
2023-08-31T18:00:27+02:00
• 31. 8. 2023

TECNO PHANTOM Ultimate; Zdroj: Tecno

V dnešní době existují tři designové postupy v případě mobilních telefonů s ohebným displejem. Nejkompaktnější je véčková konstrukce ve stylu Motorola Razr nebo Galaxy Z Flip5. Pak jsou zde větší zařízení, z kterých můžete udělat menší tablet, přičemž právě tato kategorie je dělí na dvě. Jednu musíte rozevřít jako knihu, jelikož hlavní displej je chráněn uvnitř. Druhá má ohebný panel zvenčí a při rozložení máte také menší tablet, ale právě tato kategorie je náchylnější na poškození. Pomyslným svatým grálem je pak mobilní telefon s rolovatelným displejem. Společnost Tecno se pochlubila s takovým zařízením.

TECNO PHANTOM Ultimate

Celý název konceptu je TECNO PHANTOM Ultimate. Základem je jeden velký displej, který je obtočený přes hranu na zadní stranu, kde také funguje. Po stisknutí tlačítka motorizovaný mechanismus rozšíří mobil, díky čemž se nabídne menší tablet. Následně jde vyvolat složení přes gesto na displeji. Více jde vidět v oficiálním videu od Tecno.

TECNO PHANTOM Ultimate; Zdroj: Tecno

I zde je ale zřejmí problém s odolností takového displeje. Zatím technologie není tak daleko, aby displej dokázal odolat běžnému používání. Už jen nošení v kapse může mít nemilý dopad na zobrazovací panel. Ten asi bude trpět na mnohá poškrábání, což může oslabit integritu panelu. Navíc má mobil servomotory, které mohou trpět na nečistoty.

Je ale dobré vidět, že na tomto typu mobilů pracuje další společnost. V případě Tecno lze očekávat nižší cenu oproti konkurenci. Zatím zde ale nemáme ani jedno komerčně prodávané zařízení tohoto typu. Na to si asi počkáme ještě nějakou dobu, ale je možné, že právě příští rok zamíří první takový model do prodeje.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat