reklama

ChatGPT pro Android – už lze stahovat i v Česku aktualizováno

ChatGPT pro Android – už lze stahovat i v Česku [aktualizováno]
2023-08-01T10:10:42+02:00
• 1. 8. 2023

Zdroj: business-standard (se souhlasem)

1

Aktualizováno 1. 8.

Nakonec jsme si museli počkat jen jeden týden. Aplikace ChatGPT od OpenAI je oficiálně k dispozici pro Android v Česku. Stahovat můžete z Obchodu Play.

Screenshot 20230801 100916 1080x2340x Screenshot 20230801 100926 1080x2340x Screenshot 20230801 100937 1080x2340x Screenshot 20230801 100950 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 25. 7.

Společnost OpenAI právě vydala svou aplikaci ChatGPT pro systém Android. Bohužel je zde podstatný háček. Aplikaci si mohou stahovat jen uživatelé ze zemí jako USA, Indie, Brazílie a Bangladéš. Až v následujících týdnech se bude dostupnost rozšiřovat. Kolik vln bude, není jasné, ani jak dlouho bude trvat samotné rozšiřování. Pokud ale nechcete čekat, můžete si stáhnout instalační soubor ze stránek APKMirror. Zde je na místě upozornit, že tento proces instalace je jen pro zkušenější uživatele.

logo-app ChatGPT OpenAI NEZNÁMÁ ANDROID

Aktualizováno 22. 7.

Společnost OpenAI vydala v květnu aplikaci ChatGPT jen pro iOS, čehož se snažili využít podvodníci a vydávali podvodné aplikace pro Android. Ledy se pohnuly a konečně zde máme příslib aplikace pro Android přímo od OpenAI. Sice aplikace již je v Obchodě Play, ale zatím se jedná o předběžný přístup. Pokud tedy chcete být mezi prvními, stačí jít do obchodu a předběžně zaregistrovat aplikaci. Jakmile bude aplikace vydána, dostanete notifikaci přímo do mobilu.

Aktualizováno 31. 5.

Před pár dny jsme se dočkali rozšíření dostupnosti aplikace ChatGPT pro iOS. Seznam čítal mnoho zemí, dokonce i evropské, ale právě naše země chyběla. To dnes již neplatí a aplikaci můžete stahovat. Zřejmě tedy došlo na rozšíření dostupnosti, ale zatím nevíme, jakých krajin se to celkově týká. Stále ale čekáme na verzi pro Android.

Aktualizováno 26. 5.

Oficiální aplikace ChatGPT byla prvně dostupná v USA, ale postupně dochází k rozšiřování do dalších krajin. Společnost OpenAI zvolila trochu netradiční strategii, aspoň podle seznamu zemí, kde je nově dostupná – Albánie, Chorvatska, Francie, Německa, Irska, Jamajky, Nového Zélandu, Nikaraguy, Nigérie, Jižní Koreje, Velké Británie, Alžírsko, Argentina, Ázerbájdžán, Bolívie, Brazílie, Kanada, Chile, Kostarika, Ekvádor, Estonsko, Ghana, Indie, Irák, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Kazachstán, Kuvajt, Libanon, Litva, Mauritánie, Mauricius, Mexiko, Maroko, Namibie, Nauru, Omán, Pákistán, Peru, Polsko, Katar, Slovinsko, Tunisko a Spojené arabské emiráty.

Jak je vidět, nejblíže je v Polsku. Snad v další vlně bude i Česká republika. Co se týče oblíbenosti aplikace, tak za poslední týden aplikace čítá přes půl milionu stažení, což není mnoho vzhledem k popularitě webové verze.

Kromě rozšíření dostupnosti aplikace dostala vylepšený hlasový vstup, možnost vymazat historii chatu, případně ji kompletně deaktivovat. Také umí omezit některé své funkce při nastavení úsporného režimu, například se vypne haptická odezva.

Původní článek 19. 5.

Letošní hit ChatGPT oslovil širokou veřejnost a začíná se jednat o velmi používaný nástroj. Navíc způsobil takovou menší revoluci v nabízených službách, jelikož mnohé společnosti začínají lákat na funkce, které mají za cíl pomáhat uživatelům. Google i Microsoft integrují právě takové funkce do svých služeb a aplikací. Byl zde ale jeden problém s ChatGPT z pohledu uživatelů, který má už své řešení.

ChatGPT aplikace pro mobily

Za posledních několik měsíců se objevilo mnoho neoficiálních mobilních aplikací, které lákaly právě na funkce ChatGPT. Bohužel v mnoha případech šlo o podvodné aplikace, které se dokonce snažily vytáhnout z uživatelů peníze. Nyní jim ale zřejmě odzvonilo, jelikož OpenAI zveřejnilo oficiální aplikaci pro smartphony.

300x0w 300x649x 300x0w (1) 300x649x 300x0w (2) 300x649x 300x0w (3) 300x649x

Zdroj: OpenAI

V tuto chvíli je k dispozici jen verze pro iOS, ale během několika týdnů bude dostupná i varianta pro Android. Novinka využívá i Whisper pro možnost hlasového zadávání. Aplikace i tak dává jen textové odpovědi. Mezi další funkce patří synchronizace, takže máte po přihlášení své dřívější konverzace. Také jsou zpřístupněné funkce v rámci placené verze.

OpenAI uvádí, že je aplikace dostupná jen v USA, ale brzy dojde k rozšíření i do dalších krajin. Jde o poměrně významný krok pro samotnou společnost, ale jsou zde úskalí, na které by měl každý uživatel dbát. Aplikaci byste měli používat spíše jen jako pomocníka a vždy si ověřovat informace, které vám poskytuje. Je známé, že ne vždy prezentuje přesné informace.

Zdroje: theverge.com, fonearena.com, lupa.cz, 9to5google.com, 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Johny Honkong

25. 7. 2023, 22:50

Inštalácia cez .apk nefunguje. resp. funguje, ale po otvorení apky, aplikácia otvorí obchod a vyžaduje inštaláciu priamo z obchodu

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat