reklama

Twitter začíná odměňovat tvůrce na své platformě

Twitter začíná odměňovat tvůrce na své platformě
2023-07-17T09:25:44+02:00
• 16. 7. 2023

Zdroj: Forbes (se souhlasem)

Sociální sítě se snaží nabídnout mnoho funkcí i reklam, které jsou hlavním přínosem finančních prostředků. Snaží se vybalancovat vše tak, aby byla každá strana spokojená. Je zde ale také jeden faktor, který rozhoduje o úspěchu. Sociální sítě jsou tak silné, jak jejich nejaktivnější jádro uživatelů s mnoha sledujícími. Zatímco na platformách jako Youtube lze běžně vydělávat, tak například na Twitteru to nebylo možné. Až nyní startuje nový program, který začne odměňovat.

Peníze pro tvůrce

Mnoho platforem odměňuje své tvůrce na základě jejich video tvorby. Twitter ale nemá nějaké video centrum, které by táhlo, byť zde máme určitý pokrok v poslední době. I tak zde máme program na odměňování, který se jmenuje Creator Ads Revenue Sharing. Z toho je jasné, že Twitter sdílí finanční prostředky z reklam.

První je ale nutné dodat, že abyste se zapojili do tohoto programu, musíte mít minimálně 10 000 sledujících a 5 milionů impresí za poslední tři měsíce. Nikde ale není uvedeno, kolik procent dostanete, případně o jak velké finanční prostředky je zde řeč. Twitter si na výši odměn vytvořil vzorec, který počítá s mnoha faktory, jako je třeba dosah, reakce a podobně.

two new video products make easier watch what happening twitter 3jpgimgfullhdmedium 1654x1654x

Zdroj: Twitter

Pro získání odměny je následně nutné mít účet v platební službě Stripe. Celkově jde spíše o pilotní projekt, který se bude s velkou pravděpodobností měnit a upravovat. Rozhodně se ale jedná o krok dobrým směrem, byť se nemusí vyplatit. Twitter musí být opatrný, aby nevznikly účty soustřeďující se jen na získávání reakcí a největšího dosahu.

Zdroj: neowin.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat