Ceny aplikací v obchodě Play se mohou lišit pro různé uživatele, Google testuje novou funkci

Ceny aplikací v obchodě Play se mohou lišit pro různé uživatele, Google testuje novou funkci
2023-05-17T16:30:23+02:00
• 17. 5. 2023

Zdroj: Dotekománie

Možná jste si někdy říkali, že aplikace, kterou jste si chtěli stáhnout, je příliš drahá a neodpovídá tomu, co nabízí. Je těžké to objektivně posoudit, protože mnohdy za aplikací, nebo hrou, stojí složitý a drahý vývoj. Samozřejmě vždy jde hlavně a v neposlední řadě o zisk.

Vývojáři pro Android získávají novou užitečnou funkci

Vývojáři si musí nastavit a odhadnout sami takovou cenovou politiku, aby se jim zaplatil vývoj a zároveň i něco vydělali. Stojí tak vždy před rozhodnutím, jakou cenu pro aplikaci nastavit. Google se rozhodl vývojářům tuto situaci trochu ulehčit a vytvořil nový nástroj, který jim umožní provádět A/B testování, aby byli schopni nastavit co možná optimální cenu. To bude mít samozřejmě jistý dopad na koncové uživatele, kteří mohou zaznamenávat různé změny cen a také se může stát, že jeden uživatel zakoupí aplikací za jinou cenu než jiný uživatel.

screenshot 2023 05 09 at 9 15 22 pm 1050x898x

Zdroj: Android Police

A/B testování je poměrně hojně využívaná metoda, jak zjistit, jak uživatelé reagují na různé změny ve vývoji aplikací. Sám Google tuto metodu používá při vývoji svých vlastních aplikací. Princip spočívá v tom, že uživatelům jsou nahodile dávány k dispozici různé verze, nebo prostředí aplikace a následně se analyzuje to, jak s nimi uživatelé interagují a používají je. Díky A/B testování v nastavování cen u aplikací v Google Play mohou vývojáři analyzovat, jak fungují různé výše cen a mohou sledovat rozličné metriky toho, jak jim narůstají tržby, příjmy z různých verzí nebo průměrné tržby na jednoho uživatele.

Vše lze pohodlně ovládat přímo z konzole služby Google Play, takže lze testy provádět bez nutnosti zasahovat, či nastavovat cokoliv v kódu aplikace. Tato nová funkce prozatím ještě není k dispozici, ale plánuje se, že by měla být zavedena v následujících týdnech. Vývojáři, které tato nová funkce zaujala mohou prozatím využít stránku Play Academy, kde naleznou pokyny provozování těchto cenových testů.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat