reklama

Twitter představuje předplatné pro tvůrce

Twitter představuje předplatné pro tvůrce
2023-04-14T08:00:37+02:00
• 14. 4. 2023

Zdroj: Dotekománie

Twitter si ještě před novým majitelem pohrával s funkcí Super Follower, která se v podstatě nikdy pořádně nerozšířila a spíše zůstala ve vývoji. Nyní jsme se ale dočkali představení funkce nazvané Subscriptions, což je v podstatě možnost pro tvůrce, jak nabídnout za poplatek exkluzivní obsah pro ty, co se rozhodnou platit.

Subscriptions na Twitteru

Jak asi tušíte, tak za samotné předplatné budete mít exkluzivní přístup k obsahu tvůrce, který bude k dispozici jen pro jeho předplatitele. Kromě běžných tweetů se nabídnou také delší příspěvky, delší videa (i běžná) a dokonce je součástí Spaces, v rámci kterých se může tvůrce v podstatě propojit jen s předplatiteli. Ti navíc dostanou speciální odznáček, aby vynikli v každé konverzace pod obsahem konkrétního tvůrce.

Twitter Blue: Méně reklam a větší priorita pro placené uživatele

Elon Musk uvádí, že první rok nebude Twitter brát část peněz z výdělku jako takového, ale součástí bude drobný poplatek za zpracování služeb. V tuto chvíli mohou předplatné nabídnout ti, co mají minimálně 500 sledujících, vytvořili minimálně 25 tweetů za posledních 30 dnů, je jim více než 18 let a žijí v USA. Právě poslední omezení je zřejmě dočasné a brzy se dočkáme rozšíření.

twittersubscription 1140x641x

Zdroj: xda-developers (se souhlasem)

Co se týče uživatelů, tak zde není omezení. Kdokoliv na celém světě se může přihlásit a zaplatit za odběr u jakéhokoliv tvůrce skrze aplikace pro Android a iOS. Je zde i možnost přes web, ale zde je omezení jen na ty uživatele, kteří žijí v USA, Kanadě, na Novém Zélandu a v Austrálii. I zde se plánuje rozšíření. Bohužel předplatné skrze aplikace je značně znevýhodněno poplatky společnostmi Google a Apple, které si berou 30 %. K dispozici jsou tři cenové verze – 2,99 dolarů, 4,99 dolarů a 9,99  dolarů měsíčně.

Pakliže si tedy zakoupíte předplatné skrze aplikaci pro iOS a zvolíte sazbu 4,99 dolarů, tak Apple dostane 1,5 dolarů, Twitter si za pracování naúčtuje jen 0,1 dolaru a samotný tvůrce dostane 3,39 dolaru.

Twitter uvádí, že tvůrci dostanou z této novinky až 97 % příjmů, které zpracuje, ale pakliže částka překročí hranici 50 000 dolarů, dostanou 80 %. I tak se jedná o velmi zajímavou možnost, jak monetizovat obsah, přičemž i procenta jsou velmi zajímavá, tedy pokud přehlédneme poplatky vybírané Googlem a Applem. Zde bude hodně záležet na Twitteru a zprovoznění celé služby pro všechny přes webové rozhraní.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat