reklama

Nestojí moc a přesto nabídnou kvalitní zvukový prožitek díky ANC – Buxton BHP 9800 recenze

Nestojí moc a přesto nabídnou kvalitní zvukový prožitek díky ANC – Buxton BHP 9800 [recenze]
2023-04-10T15:12:00+02:00
• 7. 4. 2023
2

Nošení velkých sluchátek na veřejnosti není moc trendy. Pokud však narazíte na sluchátka, která mají kvalitní zvukový projev, odhodíte společenský stud a stejně si je vezmete na sebe. Náhlavní bezdrátová sluchátka s prapodivným názvem Buxton BHP 9800 Blackpool mě sama přinutila vzít si je ven, namísto klasických špuntových sluchátek. Buxton totiž umožnil něco, po čem si snadno rozmyslíte, zda chcete poslouchat lépe reprodukovanou hudbu venku, i na úkor toho, že budete vypadat výrazně.

Cena mě zaskočila

Během testování sluchátek jsem nevěděl  prodejní cenu. Rozhodl jsem se je soudit dle kvalit, nikoli mít předsudek z cenovy. Jediné, co jsem při poslechu věděl, je, že nedosahují cenově na konkurenci typu Bose, Sony či Apple. Snažil jsem se je posoudit tak, jak mi přišly, objektivně a dle mého výsledného pocitu.

IMG 20230404 221356 3364x2520x

Hudbu poslouchám denně, různé žánry, od historické hudby, k vážné hudbě, folk, pop, edm, house, lo-fi, indie až rock. Poslechem hudby strávím v průměru více než pět hodin denně, z čehož sluchátka mám nasazená přibližně hodinu až dvě.

Buxton BHP 9800 mě potěšily v kvalitním zpracováním, ačkoli materiál při prvním pohmatu tomu nenasvědčoval, zajímavým hudebním projevem, který není pro nadšené audiofily, ale pro průměrně posluchače dostačující, přítomností potlačení okolního hluku a dlouhou výdrží baterie.

Zklamní v jistých ohledech přišlo. Nejedná se však o podstatné věci

Zklamání přinesla nevhodně řešená konstrukce skládání sluchátek, nepřítomnost aplikace a možnost ekvalizéru, fádní design, žádné chytré funkce.

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool. Zdroj: Dotekomanie.cz

Konstrukce nabízí nepříjemné skládání, když jsou sluchátka odložená na krku, je možné je vytočit klapkami ven, nikoli dovnitř k hrudi, namísto toho, aby logo Buxton směřovalo ven, není vidět, plastová konstrukce studí na kůži, kdyby bylo možné rotovat, koženka by nestudila a navíc by netlačily na hrudník. Náušníky jsou polstrované polyuretanem připomínajícím kůži, nejsou tak masivní, jako u jiných sluchátek. Jejich vejcovitý tvar je na hranici správné velikosti, naštěstí nemám veliké uši. Kdybych měl větší plachťáky, už by mi to tolik příjemné nebylo. Polstrování klapek je příjemné, uši se mi nijak výrazně nepotily, zahřáté jsem je měl po dvou hodinách nošení, pak byla potřeba delší pauza. Taková vlastnost se však může lišit u jednotlivých uživatelů. Část, která je položená na hlavě, není nijak úzká, nestahuje a náušníky tak na hlavu netlačí. Častou zkušeností je, že sluchátka přiléhají až příliš silně a na tak tlačí, u Buxtonu to však problém není.

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool

Náušníky není možné otočit dovnitř. Zdroj: Dotekomanie.cz

Sluchátkám chybí přidružená aplikace, kde bych si mohl nastavit různé módy ekvalizéru, namapovat tlačítka, nastavit úrovně potlačení okolního zvuku apod. Takovou vychytávku mají kdejaká bezdrátová sluchátka i kolem tisíce korun, jedná se však převážně o bezdrátová sluchátka do uší. I tak se dá bez toho žít.

Design sluchátek mě nijak neohromil. Můj subjektivní pocit mi říká, další fádní sluchátka bez výrazného prvku, a tím nemyslím nic křiklavého, dominující plast, neplnohodnotná rotace náušníků, slabě vyryté označení pravé a levé ucho, špatně umístěná tlačítka, která jsou natlačená na sobě nepřináší z estetického pohledu nic zajímavého. Chybí zde něco, pro co bych si řekl „wau, tahle sluchátka vynikají.“ Pokud však od designové stránky odhlédneme, poskytují dobrý zvuk, sluchátka mám, alespoň já, pro hudbu, nikoli pro parádu. Alespoň jsou dobře skladná pro převoz, v balení je navíc i černý sáček, což je malé plus.

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool. Zdroj: Dotekomanie.cz

Jediným chytrým doplňkem je možnost použít asistenta Siri, jelikož nemám iPhone, nevyzkoušel jsem. Chybí mi však chytré funkce, například rozpoznání sundání si sluchátek z hlavy a následná automatická pauza přehrávání audia. Mohlo by zde být ovládání na náušníkách, namísto na malých tlačítkách, které bez přímého pohledu jde jen těžko rozeznat, což je problém, sluchátka se nosí a nastavují, když jsou na hlavně, nikoli v ruce.

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool. Zdroj: Dotekomanie.cz

Za tu cenu… Klady naprosto dominovaly

Buxton BHP 9800 disponují ANC, mají potlačení do 23 dB hluku, v tichém prostoru, však rozdíl v kvalitě hudby či hovoru poznáte okamžitě. Hudební projev je bez zapnutého ANC tišší, slova zní jako by byla vzdálenější, lehce dutý projev, ztrácí se výšky. Ne že by bez zapnutého ANC nešlo poslouchat, dá se na to zvyknout, celkově je však mnohonásobně pohodlnější mít ANC zapnuté. Se zapnutým ANC a hlasitostí pod 50 % jsem při poslechu každý pracovní den kolem hodiny, nabíjel sluchátka až po dvou týdnech. Určitě by vydržela déle, problém byl ten, že jsem často zapomněl při vypnutí sluchátek vypnou i ANC, které se automaticky nevypne.

IMG 20230404 221006 4704x3528x

Při poslechu venku je ANC velice dobré, samozřejmě okolní ruch šalin, aut, a městského ruchu je stále přítomný, je však výrazně upozaděn, dominuje hudba, díky náušníkům nevadí ani vítr, což je častý problém u sluchátek do uší. Při hovoru vevnitř i venku mě druhá strana slyší dobře a stejně tak já ji. Není problém s okolním ruchem, řečené slovo je jasně odlišitelné od zvuků nepatřících k hovoru. Není zde přítomen efekt mluvy z dálky, chrčení či vypadávání z mé strany. Hovory probíhají tedy bezproblémově.

Nahrávka s okolním hlukem: sluchátka Buxton BHP 9800 

Logicky o to lepší a čistší zvuk je pak v klidné místnosti, takové ideální podmínky však nejsou časté. Zvuk je poměrně čistý, občasné nečistoty nejsou výrazné, výrazně je však poznat, že mikrofon je umístěn na pravém sluchátku a výsledné stereo nahrávky je patrné, že hlas přichází zprava a není vyvážen. Mírně hlasitější reprodukce hlasu by neškodila, běžně mluvím hlasitěji, artikuluji a hlas mám spíše zvučný. Lidé, kteří cedí slova mezi zuby by mohly mít při komunikaci přes tato sluchátka možná menší problémy, nevidím to však jako nějaký problém.

Nahrávka v tichém prostředí: sluchátka Buxton BHP 9800 

Sluchátka jsou vhodná na chůzi, do města, do prostoru, kde je nějaký konstantní hluk. Díky tomu se dokonale odpojíte od okolního světa a ponoříte se do světa hudby či mluveného slova. Když budete v zcela tichém a klidném prostředí, uslyšíte výrazné změny při přehrávání s ANC a bez. Zvukový projev se v tichosti nebude jevit až tolik čistý, vyzní naplno prvky, které by byly okolním hlukem potlačeny. I samotná váha, čtvrt kila, je velice potěšující, na hlavě je skoro necítíte, netlačí na uších, umělá kůže je příjemná, potlačení hluku je v kombinaci s 40 mm měniči chvályhodná.

Basy nejsou přepálené, zní jemně, při zapnutém ANC vynikne ve skladbě i samotný zpěv. Sluchátka neumí být potichá, i při nízké hlasitosti hrají poměrně zvučně, nevnímám to však jako nedostatek. Při maximální hlasitosti, se veškeré hudební prvky ve skladbě lehce stírají, není to však nic neposlouchatelného.

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool. Zdroj: Dotekomanie.cz

Velice kladně hodnotím hlasové oznámení ve sluchátkách, které je sice nerespektuje poslední původní nastavenou hlasitost, ale i tak do uší nezařve název značky tak, že hned ohluchnete, ale je to přirozená hlasitost, které se neleknete. Stejně tak i při vypnutí. I při prvním připojení k telefonu je klidným hlasem ohlášeno úspěšné párování. To probíhá skrze Bluetooth ve verzi 5.0 BLE, osobně bych čekal u nových sluchátek již verzi 5.3, ale předpokládám, že zde chtěl výrobce ušetřit.

Při zjištění cenovky jsem byl však mile překvapen. Doporučená cena je 1 500 Kč a cenová hladina nabízí velice dobré vlastnosti. Pokud nehledáte designový kousek, nechcete utratit majlant, chcete potlačení hluku a mít bezdrátové náhlavní sluchátka, stěží je aktuálně dostupná obdobná konkurence. V této cenové kategorii by se však neměli poohlížet lidé, kteří si výrazně potrpí na kvalitě zvuku, zde se jedná o lepší nižší třídu.

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool

Sluchátka Buxton BHP 9800 Blackpool. Zdroj: Dotekomanie.cz

Specifikace Buton BHP 9800 Blackpool

 • nNáhlavní sluchátka s potlačením hluku (ANC) o síle 23 dB
 • Bluetooth: V5.0 BLE
 • Kodeky: AAC, SBC
 • Měniče: 40 mm
 • Možnost připojení skrze 3,5 mm jack (poté nefunguje mikrofón)
 • Hmotnost: 255 g
 • Doba přehrávání:
  • kolem 20 hodin
  • s ANC kolem 15 hodin
 • Frekvenční rozsah 20 Hz – 20 000 Hz
 • Citlivost: 97 dB +/- 3 dB (při 1 kHz)
 • Impedance: 32 Ω +/- 15 %
 • 300 mAh baterie a nabíjení přes USB-C

Za poskytnutí sluchátek děkujeme společnosti Buxton.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Antonín Novotný

7. 4. 2023, 12:49

Prosím, čtěte po sobě. Vyvarujte se pak zbytečných chyb. Děkuji.
(„ Lidé, kteří slova mezi zuby by mohly mít při komunikaci přes tato sluchátka možná menší problémy“)

Karel Čapka

VIP 7. 4. 2023, 15:23

Díky, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat