reklama

Google Play bude vyžadovat, aby uživatelé mohli v aplikacích smazat svá data

Google Play bude vyžadovat, aby uživatelé mohli v aplikacích smazat svá data
2023-04-06T16:30:57+01:00
• 6. 4. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Google se snaží o to, aby obchod Google Play nabízel maximální možnou míru zabezpečení. Proto podniká kroky, kterými chce tohoto předsevzetí dostát.

Google Play bude bezpečnější

Doposud museli vývojáři u svých aplikací uvádět prohlášení, že uživatel může požádat o smazání dat. Nově musí vývojáři zajistit, aby u všech aplikací, které umožňují vytváření nových účtů také jejich bezpečné zrušení včetně možnosti smazání dat o uživateli. Skutečnost, že může uživatel bezpečně smazat data o sobě musí být jasně sdělena nejen v dané aplikaci, ale také na webu.

Google Play delete account data 1 1080x2400x Google Play delete account data 2 636x1164x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Další podmínkou je, že vývojáři musí umožnit uživateli požádat o smazání dat aniž by si musel znovu instalovat aplikaci a například se do ní znovu přihlašovat. Vývojáři budou muset poskytnou Googlu odkazy, které budou k dispozici přímo v informacích o aplikaci v obchodu Play, přes které bude možné data smazat. Vývojáři budou muset umožnit kompletní smazání dat spojených s registrací, pakliže si to uživatel vyžádá. Do odstranění dat se nebude považovat dočasná deaktivace účtu. Pakliže bude vývojář nucen uchovávat nějaká uživatelská data například z bezpečnostních, nebo právních důvodů, bude o tomu muset uživatele jasně a transparentně informovat.

Vývojáři musí do 7. prosince tohoto roku podat zpětnou vazbu Googlu na otázky týkající se mazání účtů a začátkem příštího roku by se již na Google Play měly zavádět tyto nové bezpečnostní podmínky.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat