reklama

Google vylep┼íuje skupinov├Ż chat v aplikaci Zpr├ívy pro Android aktualizov├íno

Google vylep┼íuje skupinov├Ż chat v aplikaci Zpr├ívy pro Android [aktualizov├íno]
2023-01-21T19:30:35+01:00
ÔÇó 21. 1. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 21. 1.

Google v druh├ę polovin─Ť minul├ęho roku uvedl zabezpe─Źenou skupinovou konverzaci, ale byl zde jeden h├í─Źek. Takov├Ż skupinov├Ż chat s ┼íifrov├ín├şm byl omezen na 21 ─Źlen┼». Nyn├ş doch├íz├ş k roz┼íi┼Öov├ín├ş a limit byl nav├Ż┼íen na 100 ─Źlen┼». Konkuren─Źn├ş iMessage podporuje maxim├íln─Ť 32 ─Źlen┼», ale t┼Öeba takov├Ż Telegram m├í limit 1000 ─Źlen┼».

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 29. 10.

Google se pochlubil novinkami pro aplikaci Zpr├ívy a tak├ę uvedl nov├ę ikony, i pro Telefon a Kontakty. Postupn─Ť se objevuj├ş n├íznaky dal┼í├şch vylep┼íen├ş. Konkr├ętn─Ť se mluv├ş o dvou zm─Ťn├ích, p┼Öi─Źem┼ż jedna z nich je podstatn├í.

Zprávy a skupinová komunikace

Mo┼żn├í jste ani nev─Ťd─Ťli, ale pomoc├ş MMS lze doc├şlit skupinov├ę konverzace, ale je zde jeden podstatn├Ż probl├ęm. Zpr├ívy nejsou ┼íifrovan├ę, stejn─Ť jako nejsou b─Ť┼żn├ę SMS. Standardn├ş komunikace se nyn├ş v├şce ub├şr├í k technologii RCS, kter├í ji┼ż je ┼íifrovan├í, ale to se net├Żk├í skupinov├ę konverzace. Google ale za─Ź├şn├í testovat a postupn─Ť nasazovat pr├ív─Ť ┼íifrov├ín├ş pro tento styl. Poda┼Öilo se zaznamenat n─Ťkolik pokus┼», ale zat├şm nev├şme, kdy by novinka mohla b├Żt dokon─Źena.

Druh├í novinka se t├Żk├í designu. V t├ęto chv├şli, pokud pou┼ż├şv├íte RCS, tedy funkci chatu, tak u ka┼żd├ę zpr├ívy vid├şte text, kter├Ż uv├íd├ş, jestli zpr├íva byla doru─Źena ─Źi zobrazena. To se z┼Öejm─Ť zm─Ťn├ş a Google nasad├ş jednoduch├ę grafick├ę zobrazen├ş, po vzoru jin├Żch podobn├Żch slu┼żeb.

Google Messages app new indicators 1080x608x Google Messages app new indicators2 1080x608x

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Na obr├ízc├şch v├Ż┼íe m┼»┼żete vid─Ťt zna─Źky u zpr├ív indikuj├şc├ş odesl├ín├ş a doru─Źen├ş. N9┼że je pak grafick├í podoba znamenaj├şc├ş zobrazen├ş zpr├ívy. Tento zp┼»sob bude asi p┼Öehledn─Ťj┼í├ş ne┼ż ─Źten├ş konkr├ętn├şho statusu z textov├ęho vyj├íd┼Öen├ş. Google asi bude tuto novinku prvn─Ť testovat ve v─Ťt┼í├ş m├ş┼Öe v dohledn├ę dob─Ť a pak se do─Źk├íme ofici├íln├şho uveden├ş mezi v┼íechny u┼żivatele.

Google Messages app new indicators3 1080x608x

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim