reklama

Google pracuje na konkurenci pro AirTag, jmenuje „Grogu“

Google pracuje na konkurenci pro AirTag, jmenuje „Grogu“
2023-01-17T09:30:17+01:00
• 17. 1. 2023

Fotka od Lukas Denier z Unsplash

Pomalinku se začínají objevovat chystané novinky od Googlu skrze zdrojové kódy, díky čemuž dostává nějakou představu, na co se vlastně těšit. Například se chystá rozšíření funkce Fast Pair pro párování mobilního telefonu s příslušenstvím. Nyní dokonce vyplouvají napovrch informace o zcela novém zařízení, které dostalo kódové označení Grogu.

Google rozšíří Fast Pair o novou kategorii produktů

Grogu

Pokud jste fanoušci Star Wars a viděli jste sérii Mandalorian, tak vám jméno Grogu není neznáme. Google si zřejmě vybral toto označení kvůli velikosti a také schopnostem, ale to je jen náš odhad. Novinka s kódovým označením Grogu je malé sledovací zařízení, které bude dostupné v několika barvách.

Díky zdrojovým kódům víme, že bude podporovat systém párování Fast Pair, takže jeho použití bude velmi intuitivní. Co se týče samotné výbavy, tak má podporovat konektivitu Bluetooth Low Energy a také UWB (Ultra-wideband). Díky tomu bude nalezení sledovacího zařízení velmi rychlé a také přesné.

FmnBTF WAAUzZPS 1945x724x

Zdroj: Mishaal Rahman (se souhlasem)

Kromě toho má disponovat i reproduktorem, takže bude možné vyslat signál, aby se Grogu ozvalo. Zatím se předpokládá, že by se novinka mohla představit v druhé polovině tohoto roku, ale neočekáváme, že bude součástí uvedení nových Pixelů. Grogu se má uvést pod značkou Nest, kterou vlastní Google a používají ji například pro zařízení chytré domácnosti.

Zdroje: xda-developers.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim