reklama

Twitter: Elon Musk má „nůž na krku“. EU hrozí plošným zákazem a pokutami

Twitter: Elon Musk má „nůž na krku“. EU hrozí plošným zákazem a pokutami
2022-12-01T13:30:48+02:00
• 1. 12. 2022

Zdroj: Slate (se souhlasem)

Elon Musk se znovu dostává pod tlak ze strany USA a EU kvůli vlastnictví Twitteru. Regulační úřady se snaží potlačit snahu přeměnit sociální síť na platformu s plnou svobodou slova. Co bude dál?

Evropská komise ve středu pohrozila Muskovi zákazem činnosti, pokud Twitter nebude dodržovat jasná pravidla moderování obsahu v rámci USA / EU. Ministryně financí Janet Yellen za USA uvedla, že Washington akvizici sociální sítě stále přezkoumává. 

Twitter pod tlakem

Brusel Elona Muska varoval prostřednictvím videohovoru, který proběhl mezi ním a Thierrym Bretonem, tedy komisařem EU odpovědným za implementaci digitálních pravidel. Debata byla více než zajímavá. Padlo například, že Twitter musí dodržovat kontrolní seznam pravidel. Svévolné obnovení přístupu zakázaných uživatelů (Donald Trump) bylo zdá se rovněž proti pravidel. Problémů je ale více, především se týkají svobody slova. Například pravidla nesouhlasí, aby nebyli přítomni moderátoři ze strany Twitteru.

Twitter

Fotka od Akshar Dave z Unsplash

Musk byl varován, že pokud se nebude těchto pravidel držet, Twitter riskuje porušení nového zákona EU o digitálních službách. Ten stanovuje globální standard pro to, jak velké společnosti (Big Tech zkratka) musí kontrolovat obsah na internetu. Twitter by také mohl čelit celoevropskému zákazu nebo pokutám až do výše 6% celosvětového obratu. Mezi požadavky EU patří, aby Musk poskytl jasná kritéria, podle kterých by uživatelům hrozil zákaz přístupu.

Elon Musk se už dříve vyjádřil, že Twitter bude dodržovat všechny příslušné zákony. Vysocí představitelé EU také vyjádřili obavy, zda má Twitter dostatek zaměstnanců, aby vyhověl novým pravidlům. 

Zdroj: ft.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat