reklama

Už i Signal nasazuje Stories, tedy dočasné příběhy

Už i Signal nasazuje Stories, tedy dočasné příběhy
2022-11-09T13:30:43+02:00
• 9. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dočasné příběhy známé jako Stories najdete v mnohých aplikacích. Formát zveřejnění fotografie nebo videa jen na 24 hodin je dosti populární, takže se není čemu divit, když se tento formát dostává do dalších služeb. Oficiálně Stories najdete i ve službě Signal.

Signal a Stories

Signal je znám zejména komunikační službou, která staví své základy na bezpečnosti a soukromí. Na to se myslelo i při tvorbě Stories. I tato novinka podléhá šifrování a také je zde hodně možností, co se týče sdílení. Například si můžete vybrat, komu všemu se může zobrazit, případně kdo je vyloučen. Současně si můžete nastavit, jestli chcete vidět Stories konkrétní osoby, či nikoliv, navíc se o vašem rozhodnutí uživatel nedozví.

Aby toho nebylo málo, tak je zde také možnost sdílet Stories se skupinou. Ta navíc může komentovat a reagovat na tento obsah. V případě Signalu jde spíše o další prostředek komunikace a jednoduchý způsob, jak sdělit, co aktuálně děláte, zažíváte, a podobně. Funkcionalita se nedává srovnávat s jinými službami, jelikož v případě Signalu nic není jen tak veřejné. Minimálně jsou dostupné pro ty, které máte v seznamu kontaktů na této platformě.

stories header 1560x1024x

Zdroj: Signal

Aktuální implementace nabízí možnost sdílení fotek, videí a nabízí se možnost vložení textu. Novinka je dostupná u aplikací pro Android a iOS, brzy zamíří také do aplikace pro počítače.

Zdroje: signal.org, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat