reklama

Samsung očekává, že Apple v roce 2024 představí skládací tablet

Samsung očekává, že Apple v roce 2024 představí skládací tablet
2022-11-09T15:00:21+02:00
• 9. 11. 2022

Zdroj: 9to5mac

Společnost Samsung je v současnosti bezesporu lídrem v oblasti skládacích zařízení. Do rozvoje svých produktových řad Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip neustále masivně investuje, a od tohoto segmentu trhu očekává dramatický růst. Oproti tomu jeho velký globální konkurent Apple prozatím žádné produkty v této kategorii ještě ani neoznámil, a ani se to v blízké době neočekává.

Skládací tablet?

Zajímavá informace ovšem nedávno přišla od jihokorejského zpravodajského portálu The Elec: zástupci mobilní divize Samsungu na schůzce s dodavateli prezentovali, že trh se skládacími smartphony čeká 80% růst do roku 2025, a podle průzkumů si 90 % vlastníků skládacího telefonu v budoucnu pořídí další takovéto zařízení. Co je ovšem velmi zajímavé: údajně také prohlásili, že podle nich Apple představí své první zařízení s ohebným displejem za 2 roky.

Překvapivé ovšem je zejména toto: Samsung se domnívá, že prvním skládacím zařízením cupertinského výrobce nebude telefon, ale větší zařízení – buď tablet, nebo notebook.

Tento názor sdílí mimo jiné také renomovaná britská společnost CCS Insight, která se zabývá průzkumem trhu a má prvotřídní informace. Minulý měsíc totiž publikovala report, podle kterého by uvedení skládacího iPhonu bylo pro Apple v tuto chvíli velmi riskantní, a že by dávalo daleko větší smysl technologii ohebného displeje implementovat do iPadu. Zatím není jisté, kolik by takovéto zařízení stálo, nicméně analytici spekulují o maloobchodní ceně na úrovni 2.500 $.

Trh se skládacími smartphony

Šéf mobilní divize Samsung Electronics TM Roh začátkem roku potvrdil, že v roce 2021 Samsung prodal přibližně 10 milionů skládacích telefonů. Ve srovnání s celkovým trhem chytrých telefonů jde sice o číslo poměrně nízké, nicméně tento segment trhu zažívá dramatický růst – od roku 2020 vzrostl o více než 300 %. Tomuto trhu v současnosti dominuje právě Samsung se svými produktovými řadami Galaxy Z Fold/Flip.

Je známou skutečností, že přístup Applu je v této oblasti zatím stále velmi opatrný. Podle několika zdrojů Apple v minulosti několikrát experimentovat s iPhony s ohybným displejem, podobně tak i s ohebnými iPady; pokaždé se ale jednalo o zkušební prototypy, které se nedostanou do sériové výroby.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat