12 nejlepších služeb budoucnosti, o kterých byste měli vědět a připravit se na ně komerční článek

12 nejlepších služeb budoucnosti, o kterých byste měli vědět a připravit se na ně [komerční článek]
2022-11-28T12:30:53+02:00
• 28. 11. 2022

Zdroj: Depositphotos.com

Budoucnost je plná příležitostí pro podniky, které se dokáží přizpůsobit stále digitálnějšímu světu. Co to však znamená pro podniky jako celek? Jak bude svět vypadat za 10 let a jakých nových služeb se dočkáme? Brzy se dočkáme toho, že stále více podniků bude využívat řešení umělé inteligence a virtuální reality. S tím, jak budou tyto technologie pokročilejší, začneme vídat více služeb na nich založených. To není jen dobrá zpráva pro technologický průmysl – je to skvělá zpráva pro všechny majitele firem, kteří jsou ochotni investovat do budoucnosti své společnosti. cz.depositphotos.com má pro vás seznam nejlepších služeb budoucnosti, o kterých byste měli vědět a připravit se na ně.

photo 1858x913x

Zdroj: Depositphotos.com

Mesh Networking

Internet věcí (IoT) označuje propojení mezi zařízeními a stroji. Odhaduje se, že do roku 2023 bude k internetu připojeno 50 miliard zařízení. To znamená, že síťové senzory, chytré spotřebiče a další zařízení budou používány téměř ve všech odvětvích a oborech. Patří mezi ně zdravotnictví, řízení dodavatelského řetězce, doprava a další. Problémem je, že současné protokoly Wi-Fi používané pro internet věcí nejsou navrženy pro vysokokapacitní sítě. To znamená, že čím více zařízení připojíte, tím je síť pomalejší. Existují dvě technologie, které se snaží tento problém vyřešit – Li-Fi a mesh networking. Li-Fi je propojení zařízení pomocí světla. Zatímco sítě mesh propojují zařízení pomocí rádia. Obě tyto technologie jsou skvělé a mohou vyřešit problém pomalého internetu.

NetworkTopology Meshsvg 1200x914x

Zdroj: Wikipedie.com

Virtuální asistenti

Rozvoj umělé inteligence vedl k vytvoření virtuálních asistentů, kteří se postupem času učí, jako je Alexa od Amazonu, Asistent od Googlu a Siri od Applu. Tito virtuální asistenti se v budoucnu ještě více rozšíří a budou sloužit k široké škále úkolů, jako je vyhledávání informací, nastavování připomínek a dokonce i ovládání domácích spotřebičů. Tito virtuální asistenti toho již nyní umí hodně, ale v budoucnu od nich můžeme očekávat ještě více. Virtuální asistenti budou stále osobnější a budou schopni lépe porozumět vašim potřebám. Budou schopni používat rozšířenou realitu, aby vám ukázali výsledky a dokonce doporučili nové služby. Virtuální asistenti budou schopni propojit váš e-mail, kalendář a další služby. Budou schopni organizovat vaše úkoly a určovat jejich priority lépe než lidé. A pomocí strojového překladu budou schopni překládat vaše e-maily a dokumenty.

Nástroje pro spolupráci založené na umělé inteligenci

Umělá inteligence se využívá také v softwaru pro spolupráci. Jedním z příkladů je nástroj pro správu projektů s názvem Clara. Clara využívá AI k organizaci úkolů, nastavení připomínek a efektivnějšímu řízení projektu. Dokáže analyzovat data z diskusí vašeho týmu a jeho souborů a předkládat návrhy. Clara dokáže v průběhu času lépe porozumět vašim potřebám. Má paměť, do které ukládá informace o vašich projektech a úkolech. Ke zpracování těchto dat využívá technologie zpracování přirozeného jazyka a hlubokého učení.

3D tisk pro výrobu a konstrukci

V blízké budoucnosti bude stále více výrobních společností využívat 3D tisk k výrobě svého zboží. V současné době se 3D tisk používá k výrobě prototypů, ale lze jej využít i pro výrobu. Díky 3D tisku mohou společnosti vyrábět své výrobky rychleji a levněji. Můžeme očekávat vývoj nových typů 3D tiskáren, které využívají různé materiály. Díky tomu budou moci 3D tiskárny vyrábět složitější výrobky a tato technologie bude dostupnější. Došlo také k vývoji v oblasti 3D tištěných konstrukcí. Je možné, že se v budoucnu dočkáme rozšíření této technologie. Největší výhodou 3D tisku ve stavebnictví je, že lze stavět budovy rychleji a s menším množstvím odpadu.

3D printing of face shields 1024x683x

Zdroj: Wikipedia

Služby založené na blockchainu

Blockchain je decentralizovaná databáze, která se používá k bezpečnému ukládání dat, převodu peněz a uchovávání dokumentů. Technologii blockchain využívají kryptoměny, jako je Bitcoin a Ether. V budoucnu můžeme očekávat, že technologie, která stojí za kryptoměnami, bude využívána pro více služeb. To znamená, že centralizované služby, jako je Facebook a Dropbox, budou nahrazeny decentralizovanými službami, které budou bezpečnější a cenově dostupnější. Existuje již několik příkladů decentralizovaných služeb, které využívají technologii blockchain. Jedním z příkladů je MavSocial, marketingová platforma, která využívá technologii blockchain k ukládání dat a propojování marketérů. Další decentralizovanou službou je Graphite, která využívá technologii blockchain k většímu zabezpečení a soukromí obsahu. Tyto služby se v budoucnu stanou běžnějšími a naruší odvětví, která používají centralizované služby. Jsou bezpečnější, transparentnější a levnější.

Vozidla bez řidiče a s robotickou službou

Dalším vývojem v oblasti umělé inteligence a robotiky je vytváření vozidel bez řidiče a servisních robotů, kteří mohou vykonávat širokou škálu úkolů. V oblasti servisní robotiky již probíhá rozsáhlý výzkum. Existují různé způsoby, jak vytvořit auto bez řidiče. Některá auta mají systém, který dokáže převzít kontrolu nad vozem, pokud má řidič nehodu. Jiné využívají senzory k detekci překážek a umožňují, aby auto řídilo samo. Existují také různé způsoby, jak učinit servisní roboty autonomními. Můžete je naprogramovat tak, aby plnili řadu předem definovaných úkolů. Nebo můžete použít algoritmy strojového učení, aby se učili v průběhu plnění úkolů.

960x0 959x596x

Zdroj: Forbes

Závěr

Při pohledu na tento seznam vidíme, že budoucnost vypadá pro podniky skutečně slibně. Bude více příležitostí investovat do nových technologií a prozkoumávat nové trhy. To však také znamená, že konkurence bude větší než kdykoli předtím. Proto je důležité, aby podniky sledovaly nejnovější vývoj a investovaly do nových technologií a služeb. Pokud chcete, aby vaše firma v budoucnu prosperovala, musíte se na ni začít připravovat již dnes.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat