reklama

Instagram vylepšuje bezpečnostní prvky

Instagram vylepšuje bezpečnostní prvky
2022-10-21T15:00:54+01:00
• 21. 10. 2022

Zdroj: Dotekománie

Instagram kromě představování novinek a funkcí se zaměřuje i na bezpečnostní prvky. Dnes zde máme další várku takových vylepšení, která mají omezit i obtěžující uživatele.

Instagram a bezpečnost

Instagram se nově zaměřují i na možnost multi blokování. Zde jde zejména o možnost při zablokování jednoho uživatele a hlavně jeho další profilů, které používá. Dle odhadu společnosti tento automatický systém napomůže v omezení blokování, tedy jednotlivých úkonů. Odhaduje se, že ubyde zřejmě 4 miliony jednotlivých úkonů za týden. To je dost velké číslo a zdá se, že se jedná o velký problém.

Došlo také na vylepšení filtrů, v kterých jde nastavit skrytá slova. Tento systém jde používat ve zprávách, komentářích i Stories. Zároveň se testuje možnost nastavení filtru jako výchozího pro samotné tvůrce a dokonce bude možné si vytvořit vlastní slovník. Dle dat Instagramu došlo ke snížení o 40 % nevhodného obsahu, v rámci testování. Instagram ale také myslí na úmyslné záměny písmen, takže nevhodná slova neprojdou, byť jedno písmeno je pozměněno.

Multi Product Image 1920x1080x

Zdroj: Meta

Současně s těmito novinkami sociální síť spouští informační kampaň, v rámci které chce upozorňovat na vstřícné a slušné chování. Zatím je zde ale problém v jazykových mutací. Kampaň bude dostupná jen v angličtině, portugalštině, španělštině, čínštině a arabštině. Kdy dojde na další jazyky, není jasné.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim