reklama

Instagram testuje vzkazy v soukromých zprávách

Instagram testuje vzkazy v soukromých zprávách
2022-10-06T15:00:54+01:00
• 6. 10. 2022

Zdroj: Dotekománie

Ještě si asi dlouho počkáme, než společnost Meta naplní plány ohledně spojení soukromých zpráv služeb WhatsApp, Messenger a Instagram. Mezitím si Instagram vymyslel novinku, která se nechala inspirovat u dočasných příběhů, tedy Stories. Funkce nese označení Note, tedy takový menší vzkaz nebo poznámka.

Instagram pracuje na nové bezpečnostní funkci, která by měla chránit před nevyžádanými fotkami s nahotou

Vzkazy v Instagramu

Tentokrát se novinka týká výhradně soukromých zpráv. Instagram si totiž pohrává s možností zveřejnění poznámky pro ostatní uživatele, s kterými komunikujete skrze soukromé zprávy. Můžete napsat krátký text, o maximální délce 60 znaků. Ten se zobrazuje jen po dobu 24 hodin. Navíc u něj můžete nastavit, jestli má být viditelný pro ty uživatele, s kterými se navzájem sledujete, nebo jen pro nejbližší přátele.

Instagram DMs screenshot showing new notes feature 1 560x1200x Instagram screenshot showcing new notes UI 560x1200x Instagram notes feature reply UI 560x1200x

Zdroj: xda-developers (se souhlasem)

Po napsání poznámky se zobrazí v soukromých zprávách, respektive v této sekci aplikace, hned pod vyhledáváním. Uživatelé na tuto poznámku mohou reagovat textem. Pod vyhledáváním ve zprávách se tak může objevit horizontální seznam od všech uživatelů. Nikde jinde se ale novinka neobjevuje a je zde tedy podmínka, aby se uživatel pravidelně díval do této sekci.

Instagram asi chce trochu rozproudit konverzaci, ale je otázkou, jestli o tento způsob bude vůbec zájem. Zatím nevíme, kdy a jestli dojde k většímu rozšíření. Zatím se podařilo tuto novinku zaznamenat jen v aplikaci pro Android.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim