Firefox beta pro Android nyní umožňuje instalovat jakýkoliv doplněk

Firefox beta pro Android nyní umožňuje instalovat jakýkoliv doplněk
2022-10-28T16:30:52+02:00
• 28. 10. 2022

Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří na svém chytrém telefonu nedají dopustit na prohlížeč Firefox, pak pro vás máme dobrou zprávu. Mozilla v beta verzi zpřístupňuje instalaci vlastní sbírky doplňků.

Firefox beta přináší možnost instalace doplňků z vlastní sbírky

Doplňky obecně pro mobilní prohlížeče nejsou dostupné, tato vylepšení jsou k dispozici pouze u prohlížečů pro stolní počítače a notebooky. Mozilla u svého mobilního prohlížeče již delší dobu umožňuje instalovat doplňky, ale jejich počet je omezený. Pokud si chcete nainstalovat libovolný doplněk, je nutné instalovat vývojovou verzi Firefoxu z kanálu Nightly, která však není tak stabilní.

Nově bude podpora instalace libovolného doplňku rozšířena i do kanálu beta, který je mnohem stabilnější. Tato možnost však nebude dostupná automaticky, ale bude nutné se k ní trochu „dobouchat“. V nastavení prohlížeče klepneme na „O Firefox Beta“ a následně 5 krát klepneme na logo Firefoxu, čímž povolíme ladění.

How to enable custom add on collections in Firefox Beta for Android 1200x889x

Zdroj: GHacks

Následně bude ještě nutné zadat ID vlastní sbírky, což je jedinečné číslo v URL každé takové sbírky, aby se nám zpřístupnila. Díky těmto krokům získáme přístup k široké paletě doplňků, které bychom jinak v ostré verzi nainstalovat nemohli. Vlastní kolekce doplňků je možné instalovat v prohlížeči s označením Beta 107.0 b1, který je dostupný v obchodě Google Play.

logo-app Firefox Beta pro Android Mozilla Zdarma ANDROID

Zdroje: phandroid.com, ghacks.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat