Recenze na aplikace a hry nebudou ihned viditelné v Obchodě Play

Recenze na aplikace a hry nebudou ihned viditelné v Obchodě Play
2022-09-13T09:35:23+02:00
• 13. 9. 2022

Zdroj: Dotekománie

Jakmile jakákoliv služba nebo webová stránka nabídne možnost komukoliv, i pod podmínkou registrace a přihlášení, zveřejňovat vlastní názory, hodnocení a kritiku, okamžitě se objeví spam, nevhodné texty, reklamy a podobný obsah. Je nutné, aby provozovatel zavedl určitý spamový filtr, jinak hrozí, že daná funkcionalita bude nepoužitelná a nebude vykazovat jakoukoliv přidanou hodnotu. S tímto problémem se musí potýkat i Obchod Play. Nyní Google přidává jednu podstatnější změnu.

Obchod Play a recenze

Google už delší dobu řeší recenze u aplikací a her v Obchodě Play. Dost často musí bojovat se spamem a případně placenými recenzemi. Bohužel to není jediný problém, které se v této službě objevuje. Možná jste si již všimli, že některé recenze obsahující kritiku jsou absolutně zcestné a jindy se jedná jen o drobnost.

google play obchod 400x400x

Zdroj: Google

Google nyní dává vývojářům jednu výhodu, co se týče recenzí. Ty totiž nebudou automaticky veřejné pro všechny. Nově platí, že jakákoliv recenze aplikace či hry bude viditelná pro všechny až po 24 hodinách od zveřejnění.

Abychom mohli automaticky detekovat podezřelou aktivitu v oblasti hodnocení a recenzí, budeme nyní hodnocení a recenze publikovat až přibližně 24 hodin poté, co je uživatelé odešlou. V této době budete mít i nadále možnost pomoci uživatelům tím, že si recenze zobrazíte a odpovíte na ně, ale recenze nebudou okamžitě veřejně viditelné.

Jednak Google získává čas na jejich ověření a případné smazání spamu, ale také i samotní vývojáři dostanou nějaký čas k dobru, když budou moci reagovat na recenze, případně kritiku. Mohou tak vyřešit některé komplikace ještě před tím, než recenze bude viditelná pro všechny. Zde ale můžeme doufat, že autor recenze následně zareaguje a upraví text.

Zdroje: twitter.com, androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat