reklama

Malé procento uživatelů Signalu ohroženo

Malé procento uživatelů Signalu ohroženo
2022-08-16T13:30:40+02:00
• 16. 8. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Komunikační platformy se předhání, která nabízí lepší zabezpečení  a která více chrání soukromí uživatelů. Signal je v tomto ohledu považován za jednu z nejlepších platforem. Sice patří mezi špičku, tak se ukazuje, že platforma není naprosto neprůstřelná. Informuje o úniku informací skrze útok na partnerskou společnost Twillio.

Útočník použil starý trik

Všeobecně platí, že nejslabší článek každé společnosti je samotný zaměstnanec. Sice mohou být nasazeny ty nejlepší bezpečností systémy, ale pokud nejsou dodržovány bezpečnostní pravidla v zaměstnání, tak je zaděláno na problém. Právě to se stalo i Signalu, respektive u partnerské společnosti Twillio, která zajišťuje pro Signal ověřování telefonních čísel.

FXEsUXxXgAAP2pN 1080x1080x

Zdroj: Signal

Útočníkovi se totiž podařil phishingový útok na operátora této firmy. Ten následně získal přístup do systému a podařilo se mu dostat se k telefonním číslům. Naštěstí se podařilo včas vše odhalit a útočník se dostal jen k 1900 telefonním číslům.

Phishing je forma útoku s pomocí technik sociálního inženýrství, kdy se útočník vydává za důvěryhodnou autoritu s cílem získat citlivá data oběti. Zdroj: Eset

Dle vyjádření společnosti Signal nedošlo k ohrožení soukromí uživatelů, tedy neměl přístup k historii zpráv, seznamu kontaktů, informacím o uživateli, atd. U získaných čísel se útočník mohl pokusit znovu zaregistrovat na jiném zařízení, případně zjistit, jestli je registrované v Signalu.

Komunikační platforma již informovala všechny zasažení prostřednictvím SMS zprávy s odkazem na ohlášení narušení bezpečnosti. Navíc jsou vyzvání k opětovnému zaregistrování na svém zařízení. Sice se může jednat o malý incident, ale i tak ukazuje, že bezpečnost se nesmí podceňovat ani na úrovni infrastruktury.

Zdroje: support.signal.org, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat