reklama

WhatsApp s novými funkcemi přináší lepší možnosti pro nastavení soukromí

WhatsApp s novými funkcemi přináší lepší možnosti pro nastavení soukromí
2022-06-21T15:01:06+01:00
• 21. 6. 2022

Zdroj: Dotekománie

Aplikace WhatsApp se prakticky neustále mění a vyvíjí. Díky novým funkcím se stává použitelnější a bezpečnější. V poslední aktualizaci se vývojáři podívali na vylepšení možností pro nastavení soukromí, konkrétně na to, kdo může vidět stav online, naposledy online a status.

WhatsApp nově umožňuje to, s kým nebudete chtít sdílet svůj stav

Aktuálně aplikace WhatsApp nabízí zobrazit stav online a naposledy buď všem, nebo pouze kontaktům a nebo nikomu. S plánovanou novou aktualizací by měla aplikace přinést větší granularitu právě v tom, jak si tyto možnosti budeme moci detailněji nastavit. Nová aktualizace počítá s tím, že stav online, nebo naposledy by bylo možné nastavit i pouze pro kontakt s výjimkou, tedy že bychom určili, kdo z kontaktů tyto informace neuvidí. Jednalo by se tak v podstatě o černou listinu kontaktů, se kterými nebudete chtít sdílet svůj stav.

whatsapp online 567x393x

Zdroj: XDA Developers

Rozhodně se jedná o krok správným směrem. Aktuální možnosti nastavení nejsou zcela optimální. Podobné funkce již po dlouhou dobu nabízí například konkurenční platforma Telegram. Tato novinka byla před rokem zpřístupněna pouze beta testerům a nyní se dostává k dispozici pro všechny uživatele.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim