reklama

V Evropě se daří jen Realme, ostatní zaznamenávají pokles

V Evropě se daří jen Realme, ostatní zaznamenávají pokles
2022-06-17T13:26:27+02:00
• 17. 6. 2022

Zdroj: Dotekománie

Současná ekonomická situace není nejlepší, zejména kvůli ruské agresi, která ovlivňuje trhy a zvedá ceny komodit. To má dopad i na trh se smartphony, který zaznamenává v Evropě pokles. Konkrétně došlo ke snížení o 12 % za první čtvrtletí v porovnání se stejným období v minulém roce. Konkrétně bylo dodáno 49 milionů smartphonů, což je nejhorší výsledek za deset let.

Realme se daří

Jak jde jednoduše vyčíst z tabulky níže, tak jediná společnost Realme zaznamenala růst, konkrétně si polepšila o 67 %. I tak má pouze 4 % trhu. Na prvním místě zůstává Samsung s 35 % a druhé místo patří Applu s 25 %. Co se týče společnosti Xiaomi, tak pokles byl výrazný, konkrétně o 36 %. Zastoupení na trhu pokleslo z 19 % na 14 %. V těchto číslech se ale ukrývají ještě značky Redmi a Poco. Není jasné, který z nich zaznamenala největší pokles.

Čtvrté místo patří firmě Oppo. Ta si udržela svých 6 %, ale v celkových číslech došlo ke zhoršení o 8 %. Zde je ale započítána i značka OnePlus, která nově spadá pod Oppo. Na pátém místě je již zmíněná společnost Realme, která má své kořeny u Oppo, ale dnes se jedná spíše o sesterskou firmu, která také zapadá do rodiny BBK Elektronics.

Chart 1 1057x501x

Zdroj: Counterpoint Research Market

V poslední době ale na evropský a také český trhy vstoupily firmy jako Infinix a Tecno. Nesmíme zapomenout na Vivo, které se bude chtít více prosadit. Dle analytické společnosti Counterpoint Research nebude tento pokles jediný a dá se očekávat, že trend bude pokračovat po celý rok.

Zdroje: counterpointresearch.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat