reklama

Trh s chytrými hodinkami meziročně vzrostl o 13 %

Trh s chytrými hodinkami meziročně vzrostl o 13 %
2022-06-01T16:30:44+02:00
• 1. 6. 2022

Zdroj: CounterpointResearch

Analytická společnost Counterpoint Research vydala aktuální zprávu k dodávkám chytrých hodinek na trh za první čtvrtletí tohoto roku. Přestože státy válcuje rostoucí inflace a jejich ekonomiky ztrácejí tempo, tak v meziročním srovnání trh dosáhl růstu s dvojcifernou hodnotou. Zveřejněná čísla potvrzují dominanci u největších výrobců, ovšem tradičně známe i jednoho výrazného skokana.

Vzestupy a pády

Meziročně trh narostl o 13 % s tím, že druhý Samsung díky většímu růstu (o 46 %) zvládl stáhnout o 2,1 % rozdíl od prvního Applu. Americký gigant evidoval 14% vzestup, který mu přidal jen 0,2 procentního bodu do celkového koláče. To je značný rozdíl oproti 2,3 % patřící Samsungu.

counterpoint chytre hodinky q1 2022 3 830x523x

Zdroj: CounterpointResearch

V pořadí třetí Huawei z podílu ztratil 1,1 % a stále evidentně bojuje s uživateli požadující služby od Googlu. Daleko příjemnější starost má čínské Xiaomi, kterému lze připsat 69% růst a již několikáté přepsání vlastního rekordu v dodávkách. Největším tahounem jsou nositelná zařízení nepřesahující prodejní cenu 100 dolarů (tj. cca 2 303 Kč).

Dále značka Amazfit si udržela svůj podíl, což naopak neplatí pro Fitbit nebo Garmin. Ve srovnání podle regionů v číslech ztrácela hlavně Evropa. Nakonec analytici kvitují pátý čtvrtletní růst v řadě za sebou, ale údajně druhé čtvrtletí bude poprvé ovlivněno děním na Ukrajině.

counterpoint chytre hodinky q1 2022 2 585x554x

Zdroj: CounterpointResearch

Zdroje: gizmochina.com, counterpointresearch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat