reklama

Apple se chystá na uvedení nového operačního systému

Apple se chystá na uvedení nového operačního systému
2022-06-05T08:00:52+01:00
• 5. 6. 2022

Fotka od Minh Pham z Unsplash

Apple poměrně nedávno provedl změnu v rámci svých názvů operačních systémů. V tuto chvíli u firmy najdete iOS, iPadOS, macOS, tvOS a watchOS. V dohledné době se zřejmě dočkáme dalšího, který bude součástí nové kategorie produktů.

RealityOS

Apple zatím více méně mlčí, stejně jako jiná společnost před uvedením nového produktu. Proto se pozornost zaměřuje na nejrůznější úniky a náznaky v rámci certifikačních a registračních procesů. Tentokrát zde máme registraci názvu RealityOS u United States Patent and Trademark Office (USPTO), tedy patentového úřadu, kde se registrují i obchodní značky.

K registraci RealityOS došlo na konci minulého roku a zajímavostí je, že za ní nestojí přímo Apple. Firma totiž používá vedlejší společnosti, aby jen tak neupozorňoval na své kroky. Zahraniční redaktoři se ale nenechali ošálit a vystopovali, že Realityo Systems LLC, firma stojící za registrací, sídlí ve stejné budově jako Yosemite Research LLC, která registruje značení pro systém macOS.

Apple realityOS trademark brazil 1584x912x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Apple si postupně registruje RealityOS po celém světě a dokonce přihlášky obsahují logo, kde se využívá font San Francisco. Ten Apple používá pro názvy systémů. Dá se tedy odhadovat, že bychom se mohli ještě letos dočkat uvedení nebo ukázání nového produktu zapadajícího do kategorie virtuální a rozšířené reality. Apple jej nemusí ihned prodávat. Možná udělá jen uvedení pro vývojáře, aby vznikly aplikace před komerčním nasazení.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim