Xiaomi a Leica oznamují spolupráci

Xiaomi a Leica oznamují spolupráci
2022-05-23T18:00:09+02:00
• 23. 5. 2022

Zdroj: Xiaomi

Dlouho se spekulovalo, jestli bude stále společnost Leica Camera spolupracovat s Huawei, ale po dnešních novinkách je již vše jasné. V první řadě končí dřívější spolupráce a startuje zcela nová, v rámci které bude Leica Camera spolupracovat s Xiaomi.

Xiaomi a Leica

Spolupráce nějaké společnosti s výrobcem smartphonů není nikterak unikátní. Některé firmy spolupracují jen kolem designu, případně zde máme výpomoc s vylepšením reproduktorů anebo samotných fotografických schopností, nebo dokonce i v oblasti natáčení videí. Leica dlouho spolupracovala s Huawei, ale vzhledem k současnému stavu tohoto čínského výrobce bylo pochopitelné, že spolupráce nevydrží.

Announcement Poster 1 2160x2880x

Zdroj: Xiaomi

Nově bude Leica spolupracovat s Xiaomu. V samotné tiskové zprávě je v podstatě uvedeno, že spolupráce bude cílit na vylepšení fotografických vlastností v oblasti focení a natáčení videí.

„Společnost Xiaomi se zaměřuje na vytváření dokonalého uživatelského zážitku a vždy doufala, že prozkoumá možnosti fotografování smartphonem až do krajnosti. Společnosti Xiaomi a Leica se vzájemně shodují ve svých snahách a nápadech a oceňují vzájemné výhody a odvětví. Tato spolupráce bude silným impulsem pro strategii společnosti Xiaomi v oblasti fotografování. Během spolupráce došlo k nebývale hlubokému splynutí inovativních technologií, produktových filozofií a zobrazovacích preferencí obou stran, od optického designu až po vyladění estetických směrů,“ říká Lei Jun, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel Xiaomi Group.

Bohužel se nedozvídáme, jak hluboká bude samotná spolupráce. Leica zde může klidně působit jen na konzultační pozici a o veškerý vývoj se může starat jen Xiaomi. Případně bude vývoj probíhat společně, ale není jasné, jestli bude spolupráce jen na softwarové úrovni, nebo se dotkne i přímo hardwaru. Minimálně budeme vědět dle loga, že u nějakého nadcházejícího mobilu zapůsobila na vlastnosti právě Leica.

„Je nám ctí, že dnes můžeme oznámit dlouhodobou strategickou spolupráci se společností Xiaomi. Leica i Xiaomi jsou globální prémiové značky a během této bezprecedentní hluboké spolupráce obě strany postupně pracovaly na tom, aby zákazníkům přinesly novou éru mobilní fotografie. Jsme přesvědčeni, že první společně vyvinutý vlajkový smartphone zviditelňuje průkopnický pokrok obou společností. Poskytneme zákazníkům v oblasti mobilní fotografie výjimečnou kvalitu obrazu, klasickou estetiku Leica, neomezenou kreativitu a otevřeme novou éru mobilní fotografie,“ dodává Matthias Harsch, generální ředitel Leica Camera AG.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat