reklama

Výzkum ukázal, že chytrá nositelná zařízení, včetně Apple Watch, sledují nespolehlivě spotřebu kalorií

Výzkum ukázal, že chytrá nositelná zařízení, včetně Apple Watch, sledují nespolehlivě spotřebu kalorií
2022-05-20T19:30:01+02:00
• 20. 5. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Podle výzkumu, který byl proveden na začátku tohoto roku a který hodnotil to, jak užitečná a přesná jsou chytrá nositelná zařízení, vyšlo najevo, že ne všechna měření jsou přesná a podávají relevantní výstupní data.

Měří chytrá nositelná zařízení přesně, či nikoliv?

Výzkumu se zúčastnil vzorek 30 mužů a žen, kteří se věnovali aktivitám, jako je jízda na kole, běh, chůze, ale i sezení. Do výzkumu byla zapojena zařízení Apple Watch 6, Polar Vantage V a Fitbit Sense a byl jimi sledován energetický výdej a sledování srdeční frekvence. Jak odhaluje tabulka níže, všechna zařízení nepodávala dostatečně přesná data při měření spotřeby kalorií. Nepřesnost se projevovala prakticky v průběhu všech měřených aktivit a naměřená data při měření vykazovala veliké odchylky. Odchylky se ještě více projevovaly u jedinců, kteří měli nižší spotřebu, než je průměrný výdej kalorií.

gsmarena 002 2 1200x1082x

Zdroj: GSM Arena

Hodinky Apple Watch 6 ale oproti zbylým dvěma zařízením měřily poměrně spolehlivě srdeční frekvenci a to ve všech aktivitách. Naopak zařízení Polar a Fitbit podávaly odlišné výsledky v závislosti na prováděné aktivitě. Poměrně slušně si vedla všechna zařízení v měření ušlých kroků. I přesto, že byl do výzkumu zapojen malý vzorek zařízení i tak výzkum podává jasný výsledek, který poukazuje na nepřesné a nepředvídatelné měření hodnoty právě v oblasti spotřeby kalorií. Na druhou stranu sledování tepové frekvence a počtu kroků se jeví jako poměrně přesné u všech zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Libor Zapletal

21. 5. 2022, 7:48

Asi by nebylo špatné doplnit i nějaká čísla/procenta, aby člověk věděl, jak moc nepřesné to je. Vím, že to je nějaké shrnutí výzkumu, ale ty procenta prostě dávají lepší představu než Poor accurancy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat