reklama

Android 11 je nejrozšířenější systém

Android 11 je nejrozšířenější systém
2022-05-24T13:30:02+02:00
• 24. 5. 2022

Zdroj: Google

2

Google dříve zveřejňoval každý měsíc nové statistiky kolem rozšířenosti jednotlivých verzí operačního systému Android. Bohužel přestal s touto pravidelností a nakonec ze svých stránek odebral kompletně samotné statistiky. Ty se přesunuly přímo do Android Studia, tedy softwaru pro vývojáře. Bohužel došlo na změnu zobrazování, takže je komplikovanější vyčíst, která verze je nejrozšířenější.

Na Android 12 si počkáme

Aby toho nebylo málo, tak navíc aktualizuje informace nepravidelně a navíc v rozmezí několika měsíců. Nyní zde máme nejnovější data, která byla zveřejněna na začátku května. Díky nim se nám naskýtá pohled, která verze je nejrozšířenější. Jak se dalo předpokládat, jde o Android 11, který je dostupný na 28,3 % zařízení. Na druhém místě je Android 10 s 23,9 %. Ten v porovnání s minulými daty oslabil o několik procent.

android distribution chart may 2022 700x375x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

V samotné statistice ještě figuruje například Android Jelly Bean, tedy Android 4.1 až 4.3. Je zastoupen 0,4 % a dá se předpokládat, že nebude dlouho trvat a vypadne úplně. Už nyní se nevyplatí vývojářům cílit na tuto verzi. Většinou upravují nebo vytváří aplikaci pro takové verze, které mají aspoň 4 %, takže ani verze Marshmallow není pro ně zajímavá stejně jako Lollipop nebo KitKat.

V samotné statistice chybí Android 12, ale nevíme, jestli nejsou dostatečná data nebo jen nebyl ještě začleněn. Mobily s touto verzí systému se prodávají dlouho a samotný aktualizační proces je v plném proudu, dle oficiálních informací.

Zdroje: 9to5google.com, fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

24. 5. 2022, 18:56

Jo ale Android 12 se rozšířil rychleji než android 11.

Jiří Doubravský

24. 5. 2022, 14:56

slyšet tohle o jakémkoliv opensource softwaru je vždy jen dobrá zpráva, uzavřenost dusí invenci, prodražuje, svazuje … ne nebudu to ovoce ani jmenovat :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat