reklama

Nothing (ne)představilo Phone 1, první mobil této společnosti

Nothing (ne)představilo Phone 1, první mobil této společnosti
2022-03-24T07:20:21+02:00
• 23. 3. 2022

Zdroj: Android Police (se souhlasem)

1

Společnost Nothing je na trhu je teprve chvíli a zatím se pochlubila bezdrátovými sluchátky. Máme očekávat i další produkty, ale před nějakou dobou se začalo spekulovat, že bude uveden i první smartphone. CEO této společnosti je Carl Pei, který stál dlouhou dobu za OnePlus. Nyní se zřejmě pokusí o stejný úspěch se značkou Nothing a prvním mobilem Phone 1.

Nothing Phone 1

Očekávali jsme, že se aspoň firma pochlubí designem nebo některými přesnějšími specifikacemi, ale nestalo se tak. Sice známe název mobilu, ale nic podstatného o něm. Carl uvedl, že bude plně představen toto léto. V rámci prezentace se ale Carl pochlubil, s jakými společnostmi spolupracuje na prvním mobilu. Jsou zde značky jako Samsung, Sony, Qualcomm, BYD, Visionox.

Home Screen First Iteration not final 1390x781x

Zdroj: techcrunch (se souhlasem)

Dá se tedy říci, že celá prezentace byla o potvrzení spekulací a také o nástinu samotné strategie. Součástí bylo také uvedení operačního systému Nothing OS postaveném na Androidu. Sice zazněla hesla a fráze jako rychlost, optimalizace, jednoduchost a podobně, ale to podstatné se zde neodehrálo. Nothing přislíbil samotnému mobilu tři roky aktualizací operačního systému a čtyři roky bezpečnostních aktualizací. Zde stačí jen zmínit, že i takový Samsung nabízí o rok delší podporu v obou případech i u nejnovějšího mobilu střední třídy.

Lock Screen First Iteration not final 1536x864x

Zdroj: techcrunch (se souhlasem)

Ve výsledku jsme se nedozvěděli nic o nadcházejícím mobilu. Aktualizace nebudou nějak dlouhé a grafická podoba Nothing OS může být velmi rychle napodobena. Bude hodně záležet na dostupnosti, ceně a bonusových vlastnostech. Jen se trochu obáváme, že tento pokus dopadne jako Essential. Ostatně tuto značku vlastní Nothing. Případně konkurencí může být OSOM OV1, za kterým stojí původní tým Essential.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Awesome presentation about nothing! They stand up to their name! :-D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim