reklama

OSOM OV1 bude pokračováním Essential PH-1 aktualizováno

OSOM OV1 bude pokračováním Essential PH-1 [aktualizováno]
2022-03-03T19:30:34+02:00
• 3. 3. 2022

Zdroj: OSOM

Aktualizováno 3. 3.

Na konci minulého roku jsme se dozvěděli o existenci mobilu OSOM OV1 a nyní zde máme další informace o tomto modelu přímo od samotné společnosti. Firma uvedla, že se mobil objeví na trhu na konci tohoto roku. Kromě toho jsme se dočkali zveřejnění dalších fotek mobilu. Máme očekávat Snapdragon 8 Gen 1, dvojici foťáků na zadní straně (48+16 MPx), přední 16MPx snímač, ochranné sklo Corning’s Gorilla Glass Victus a také 4 až 5 let bezpečnostních aktualizací.

Spec reveal 2 1200x800x Spec reveal 1 1200x800x

Zdroj: OSOM via xda-developers

Původní článek 21. 12.

Před nějakou dobou vznikla společnost Essential, kterou založil Andy Rubin, otec systému Android. Bohužel jsme se dočkali jen jednoho smartphonu, který měl na tehdejší i dnešní dobu neuvěřitelně rychlé aktualizace. Někdy dokonce dostal bezpečnostní aktualizaci dříve než samotné Pixely od Googlu. Firma ale již zanikla, přičemž samotnou značku vlastní nováček na poli příslušenství, Nothing. Dnes zde máme první pohled na mobil OSOM OV1 od týmu z Essential.

Společnost Essential končí, projekt „otce“ Androidu nevyšel

OSOM OV1

Jason Keats pracoval pro Essential a nyní vlastní novou firmu OSOM. Dá se říci, že původní tým stojící za smartphonem Essential PH-1 se opět zformoval. Zatím nemáme k dispozici nějaké informace o výbavě, jen první pohled na zadní stranu nadcházejícího mobilu OSOM OV1.

Ten si nese podobné schéma značení jako původní model. OSOM OV1 je zkrácenina OSOM Vault 1. Firma si chce udržet podobný designový přístup a pravděpodobně také stejný model podpory. Firma chce také klást důraz na bezpečnost a ochranu soukromí, přičemž máme očekávat čistou podobu systému Android.

OSOM OV1 back teaser Android Police 750x750x

Zdroj: OSOM via AndroidPolice

Jason Keats by chtěl vybudovat ze společnosti OSOM věrohodnou značku a dokonce jsou zde plány na uvedení atypického smartphonu Essential Project GEM. Prvního modelu se ale máme dočkat až v létě příštího roku. V tuto chvíli jsou plány směřovány na americký trh a také ten evropský. Rozhodně to nebude mít tento nováček jednoduché a o úspěchu rozhodne výbava, cena a podpora.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim