Tipy na tisk perfektních fotek z telefonu sponzorovaný článek

Tipy na tisk perfektních fotek z telefonu [sponzorovaný článek]
2022-01-24T20:11:58+02:00
• 24. 1. 2022

Tisk fotografií uložených ve vašem smartphonu vám zabere jen několik minut – a většinu této doby strávíte výběrem těch správných snímků k tisku. Potřebujete v zásadě jen:

  • inkoustovou tiskárnu (či termotiskárnu) s Wi-Fi připojením,
  • fotopapír,
  • mobilní aplikaci pro tisk.

Volba tiskárny

Pro tisk fotografií v domácích podmínkách je nejlepším médiem inkoust a tedy tisk pomocí inkoustových náplní. Jednotlivé barvy dokáže vykreslit mnohem sytěji než laserová zařízení, vytištěný snímek má také mnohem plynulejší gradienty (přechody) mezi odstíny.

Pořizovací cena inkoustových tiskáren je zároveň nižší než u laserových. Inkoustová zařízení ale mají i několik nevýhod. Pokud je nepoužíváte pravidelně, jejich náplně zasychají a mohou ucpat tiskovou hlavu, nehodí se ani pro tisk většího množství dokumentů. Tiskové náklady jsou zároveň vyšší než při použití tonerů.

Skvělou alternativou jsou přenosné tiskárny, se kterými vytisknete fotky třeba na svatbě, oslavě nebo rodinné sešlosti. Jde o speciální zařízení, která fungují na principu termotisku a svou kvalitou se přibližují drahým zařízením, která pro vyvolání snímky používají profesionální studia. Navíc u nich nehrozí zaschnutí náplní – pro tisk totiž využívají termocitlivou fólii.

Ať už zvolíte inkoustovou nebo termickou tiskárnu, vždy se ujistěte, že disponují funkcí Wi-Fi připojení. To je pro bezdrátový tisk ze smartphonu zásadní.

Obrazek02 602x401x

Výběr vhodného fotopapíru

K tisku můžete samozřejmě využít obyčejný kancelářský papír, takovými fotkami ale asi nikomu radost neuděláte. Sáhněte raději po fotopapíru – skládá se z:

  • vrstvy fixující barvy (samotný obrázek),
  • ochranné vrstvy, kterou tvoří fólie bránicí znečištění nebo namočení fotografie.

Na trhu jsou k dostání fotografické papíry pro inkoustová zařízení i pro termotiskárny. Vybírat můžete i podle gramáže (tloušťky papíru) a typu úpravy fólie (lesklá, polomatná či matná).

Výběr mobilní aplikace pro tisk

Při tisku fotek z telefonu se neobejdete bez specializované aplikace, která zpracuje tiskovou úlohu, spojí se přes Wi-Fi s tiskárnou a potřebná data jí zašle.

Majitelé iPhonů jsou ve výhodě. Zařízení od Apple obsahují nativní aplikaci AirPrint, která umožňuje bezdrátový tisk bez potřeby do smartphonu cokoliv instalovat. Většina tiskových zařízení navíc už technologii AirPrint podporuje.

Uživatelé zařízení s Androidem jsou odkázáni na aplikace výrobců tiskáren. Bez problémů je najdete v rozhraní Google Play. Např. pro tiskárny značky HP je určena aplikace HP Smart, pro zařízení Samsung exísuje aplikace HP Samsung Mobile Print apod.

Tyto aplikace využijete také v případě, že máte iPhone a vaše tiskárna funkci AirPrint  nepodporuje. Alternativou pro Apple zařízení pak jsou placené aplikace PrinterPro či Print n Share.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat