TCL ukazuje funkční prototyp zařízení typu Fold ´n Roll

TCL ukazuje funkční prototyp zařízení typu Fold ´n Roll
2021-12-10T16:42:26+02:00
• 11. 12. 2021

Zdroj: TCL

Ohebená zařízení nejsou ve světě smartphonů žádnou novinkou. Například Samsung nedávno představil již třetí generaci svých ohebných smartphonů. Světlo světa již spatřila také velmi ambiciózní zařízení, která namísto ohebného kloubu vsází na rolovatelný displej, který se vysune ze zbytku těla. Ještě ambicióznější byl ale na jaře koncept společnosti TCL, ta totiž ukázala zařízení, které kombinovalo obě tyto technologie. Nyní ale ukazuje reálný prototyp tohoto zařízení, pouhé koncepty jsou tak minulostí.

TCL Fold n‘ Roll je nový ambiciózní koncept skládacího a rolovacího zařízení zároveň

TCL Fold ´n Roll

Již při představení konceptu se jednalo o velmi ambiciózní plány, nyní se plány mění ve skutečné zařízení. TCL Fold ´n Roll umožňuje změnit úhlopříčku displeje do třech velikostí. V zavřeném, klasickém stavu bude mít displej dnes stále poměrně nadstandardních 6,87 palců. Při „polechtání“ na boku se displej rozruluje na 8,85 palců. Nakonec lze pak díky pantu ještě překlopit druhou část displeje, ze smartphonu se tak rázem stane 10palcový tablet.

gsmarena 001 4 991x635x gsmarena 002 5 991x635x gsmarena 003 4 991x635x

Zdroj: GSM Arena

Není divu, že se k vývoji a výrobě podobného zařízení odhodlalo právě TCL. Společnost se totiž v poslední době právě na výrobu zobrazovacích panelů zaměřuje, dokonce si sama vyrábí ohebné OLED panely pro svá vlastní zařízení. Problém ale zůstává v ochraně displeje, prototyp využívá pouze plast. TCL tedy oslovilo své partnery s prosbou o vytvoření odolnější ale zároveň stejně flexibilní alternativy.

Ačkoliv TCL již vyrobilo první zařízení, stále se jedná o pouhý prototyp. Není tak jasné, kdy se dočkáme komerčního produktu, společnost pouze uvádí, že ještě do konce roku uvede alespoň ohebné smartphony. Koncept Fold ´n Roll bychom ale mohli spatřit alespoň na některé z nadcházejících konferencí.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat