reklama

Apple vydává další aktualizace, tentokrát iOS 15.2 RC 2 a macOS 12.1 RC 2

Apple vydává další aktualizace, tentokrát iOS 15.2 RC 2 a macOS 12.1 RC 2
2021-12-13T18:00:09+01:00
• 13. 12. 2021

Zdroj: 9to5Mac

Apple pouhé tři dny po vydání RC verzí (iOS 15.2 a macOS Monterey 12.1) připravil další nové aktualizace, tentokrát pouze pro vývojáře. Konkrétně iOS 15.2 RC 2 a macOS 12.1 RC 2 si můžete nyní stáhnout z webu Apple Developer Center nebo jako OTA aktualizaci. Nutno podotknout, že iOS 15.2 RC 2 je k dispozici pouze pro zařízení iPhone 13 a iPhone 13 Pro. 

Apple znovu aktualizuje

Společnost Apple původně oznámila celkem tři novinky – detekci potenciální možnosti zneužívání dětí v rámci iCloud fotek, aktualizaci Siri a právě zmiňovanou bezpečnostní novinku v aplikaci Zprávy. Do systému iOS 15.2 se nakonec dostala pouze aktualizace pro Zprávy. Její funkce spočívá v tom, že aplikace Zprávy bude upozorňovat na sexuální obsah v přijímaných a odesílaných fotografiích. Tato funkce nebude ve výchozím nastavení povolena. Rodiče jí mohou aktivovat prostřednictvím funkce Rodinné sdílení.

Apple

Zdroj: 9to5Mac

Pokud bude tato funkce aktivní a obdrží-li dítě fotografii, která bude obsahovat nahotu, tato fotografie bude rozmazaná. Dítě bude varováno a budou mu předloženy informace, jak s takovým obsahem naložit. Fotografii si ale bude mít možnost následně zobrazit. Stejná ochrana bude fungovat i v případě, že se dítě bude pokoušet odeslat fotografii obsahující nahotu, nebo jiný sexuální obsah. Apple chtěl původně v takových případech upozornit rodiče v případě, že by bylo dítě mladší 13 let. Na základě negativní odezvy od toho ale nakonec upustil. Primárně se Apple chce zaměřit na lepší osvětu mladistvých v případě, že takový obsah přijmou, nebo budou chtít odeslat.

Samozřejmě zde vystupuje otázka, jak je to s ochranou soukromí. Společnost Apple může pomocí svých algoritmů analyzovat obsah fotografií. Společnost ale deklaruje, že komunikace ve Zprávách je i v tomto případě stále zabezpečena end-to-end šifrováním. Uživatelé iPhone 13 Pro také získali nové tlačítko pro ruční zapnutí nebo vypnutí režimu Makro.

Pokud jde o macOS Monterey 12.1, systém umožňuje SharePlay na FaceTime a opravuje několik chyb, ale Universal Control zůstává nedostupný.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat