reklama

Nokia 9 PureView nedostane Android 11, firma nabízí slevu na nákup nového zařízení

Nokia 9 PureView nedostane Android 11, firma nabízí slevu na nákup nového zařízení
2021-11-30T17:41:59+01:00
• 30. 11. 2021

Zdroj: HMD Global

3

Dlouho jsme sledovali postup aktualizací mobilních telefonů na Android 11. Nyní se již zaměřujeme na Android 12, kde jen zatím dva výrobci vyslali novou verzi operačního systému. Někteří uživatelé mobilních telefonů si museli dlouho počkat a některým je jasné, že již nedostanou Android 11. Bohužel se to dotýká i těch, co si pořídili mobil Nokia 9 PureView.

Android 11 – které mobily mají dostupnou aktualizaci [aktualizováno]

Místo aktualizace sleva

Společnost HMD Global, která stojí za výrobou mobilů Nokia, se soustřeďuje na dlouhou podporu svých zařízení. Takovou ukázku prodloužení podpory je například odolná novinka Nokia XR20 (recenze), kde je podpora 4 roky. Bohužel zde máme smutnou zprávu pro majitele smartphonu Nokia 9 PureView. Tento model byl vydán v roce 2019 a měl se dočkat aktualizace na Android 11, ale nestane se tak.

upgrade nokia 9 pureview HERO desktop 836x983x

Zdroj: HMD Global

Mnohdy společnosti ani nevydají tiskovou zprávu, která by informovala majitele o nedostupnosti aktualizace. HMD ale jde jinou cestou. Vzhledem k tomu, že se jednalo o top model, tak asi bylo potřeba se k celé situaci vyjádřit. Tento smartphone je vybaven pěticí foťáků, přičemž všechny mají 12 MPx. Jak se ukázalo, dodavatel klíčových součástek pro tuto část nedokázal dodat patřičné ovladače, takže se nemohlo pokračovat v modifikaci Androidu 11. I po delší době hledání řešení se dospělo k rozhodnutí, že Nokia 9 PureView nedostane aktualizaci na Android 11.

Posláním značky Nokia je nabízet telefony, které budou opravdu dobré a ulehčí vám každý den. A jsme na to hrdí. I proto jsme museli udělat těžké rozhodnutí – neumožnit na telefonu Nokia 9 PureView upgrade na Android 11. Nekompatibilita fotoaparátu s tímto softwarem by natolik zhoršila uživatelský dojem, že to odporuje našim vysokým standardům.

Tím to ale nekončí. HMD Global majitelům tohoto modelu nabízí slevu 50 % na nákup nového smartphonu. K tomu budou potřebovat IMEI číslo zařízení a e-mailovou adresu. Sleva se týká modelu Nokia XR20 a jakéhokoliv jiného zařízení série Nokia X, které je dostupné oficiálně na našem trhu – Nokia X20 a Nokia X10. Patřičný formulář pro uplatnění slevy najdete na oficiálních stránkách společnosti. Samotná nabídka platí jen do 31. března 2022.

Sice nedostupnost aktualizace nepotěší majitele tohoto modelu, ale musíme ocenit společnost HMD Global, jak se k tomuto problému postavila.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Dvorský

2. 12. 2021, 12:48

Já bych se jich teda zastal, i když HMD nemusím… Většina takto nevýznamných výrobců aktualizace zařízne bez jediného slova, tady se aspoň přiznali, že je výrobce fotomodulu poslal k šipku…

Jan Kasik

1. 12. 2021, 3:42

To je ta firma, která si nechává dobře platit za to že bude mít dlouhou podporu / aktualizace telefonů?

Roman Praslička

30. 11. 2021, 22:06

No sleva je chytrá.
Majitel „vlajky“ si koupí zcela určitě mobil od té firmy která je neschopná a ještě si z vlajky sedne na při nejlepším střední třídu ????

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat