reklama

Problémy s odemykáním iPhonu 13 pomocí Apple Watch by měly být vyřešeny v následující aktualizaci

Problémy s odemykáním iPhonu 13 pomocí Apple Watch by měly být vyřešeny v následující aktualizaci
2021-09-29T13:25:33+02:00
• 29. 9. 2021

Zdroj: Apple

Odemykání iPhonu pomocí Apple Watch se stalo velmi užitečnou funkcí. V období koronavirové pandemie se totiž odemykání pomocí Face ID se zakrytým obličejem nefungovalo správně a bylo nutné telefon odemykat pomocí bezpečnostního kódu.

Odemykání iPhonů 13 pomocí Apple Watch má problémy

Apple před časem vydal aktualizaci, která ulehčila majitelům Apple Watch odemykání telefonu pomocí Face ID. Pokud totiž nosíte na ruce Apple Watch a máte tuto funkci aktivovanou, odemknete telefon i přes to, že máte obličej zakrytý rouškou. U nových iPhonů 13 však odemykání pomocí hodinek nemusí fungovat správně. Uživatelům se často objevuje chybová hláška, která říká, že telefon nemůže komunikovat s Apple Watch. Apple na svých stránkách tento problém zmiňuje, jak ukazuje níže uvedená informace.

watch unlock problem 851x379x

Zdroj: Apple

V tuto chvíli Apple doporučuje tuto funkci deaktivovat a zvolit standardní odemykání telefonu kódem. Apple tímto problém přiznává a nebude pravděpodobně trvat dlouho, než problém opraví v nejbližší aktualizaci systému. Aktualizace s odstraněním problému buď vyjde  rámci aktualizace iOS 15.1, která je nyní v betaverzi, nebo se Apple rozhodne vydat menší aktualizaci s opravami chyb s označením iOS 15.0.1.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat