Fairphone 4 objeven u prodejce ze Švýcarska

Fairphone 4 objeven u prodejce ze Švýcarska
2021-09-17T16:28:52+02:00
• 18. 9. 2021

Zdroj: Fairphone

Čtvrté pokračování telefonu od Fairphone je s největší pravděpodobností kousek od oficiálního představení, protože jeden prodejce ze Švýcarska jej již stihl zařadit do nabídky. Díky tomu tak máme k nahlédnutí fotografie zařízení včetně prvních specifikací a konečné prodejní ceny. Co nejmenší dopad na životní prostředí, maximální opravitelnost či modularitu bude výrobce původem z Nizozemska opět brát v potaz.

Zcela nová tvář

Největší proměnou si očividně projde designové zpracování, ke kterému následně připojí 6,3palcový displej s „Waterdrop“ výřezem. Přestože telefon nese přívlastek 5G, tak přesný typ nebo dodavatele čipové sady ještě neznáme. Avšak uživatelé dostanou k využití 6GB operační paměť RAM a interní úložiště ve dvou variantách – 128/256 GB.

Fairphone 4 2 738x215x

Zdroj: Phonearena.com

Zadní stranu osadí třemi objektivy fotoaparátu, kde hlavní slovo bude mít 48megapixelový snímač a také dvěma přisvětlovacími LED diodami. Zmiňovaný prodejce zařadil dvě barevné varianty (šedá, zelená) a cenovka u vyšší konfigurace začíná u hranice 638 švýcarských franků (tj. cca 14 834 Kč). Cena za základní verzi není zatím upřesněna. Po vzoru předchůdce uvnitř asi poběží operační systém Android 10 s pozdější aktualizací na poslední Android 11. Firma Fairphone by měla vše ujasnit v nejbližších dnech.

Fairphone 4 4 1000x1000x Fairphone 4 3 1000x1000x

Zdroj: Phonearena.com

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat