reklama

Realme zrušilo jednu sérii mobilů

Realme zrušilo jednu sérii mobilů
2021-08-14T15:00:59+01:00
• 14. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Značka Realme přišla na trh s poměrně agresivní strategií, přičemž chce nabídnout co největší portfolio mobilů. V poslední době se hodně zaměřuje na propagaci série Narzo a pak na novou GT. Nelze ale držet moc sérií najednou, takže ani nemusí být překvapením, že do k rozhodnutí, že jedna série bude ukončena, respektive je vystřídána.

Bez dalšího Realme X

Před dvěma lety jsme testovali cenově dostupný top model Realme X2 Pro (recenze), který zaujal zpracováním i třeba rychlostí nabíjení. Realme se vždy snažilo v rámci této série nabídnout něco navíc, přičemž nám připadalo, že tyto mobily aspirovaly na tzv. zabijáky top modelů. To jsme si potvrdili u dalšího modelů Realme X50 Pro (recenze), který přišel jako jeden z prvních s nabíjením dosahujícího na 65 W.

Xiaomi pokořilo Samsung v Česku, Huawei sesazen a Realme je skokanem

Zástupce společnosti potvrdil, že řada Realme X jako taková končí. Ve své podstatě existovala v letech 2019 a 2020, což není moc dlouhá doba. Celkem bylo vydáno dvacet modelů: Realme X7 Max 5G, Realme X7 Pro, Realme X7, Realme X3 SuperZoom, Realme X7 Pro Ultra, Realme 3 Pro, Realme X2 Pro, Realme XT, Realme X50 Pro 5G, Realme X9 Pro, Realme X2, Realme X, Realme X50 5G, Realme X3, Realme X9, Realme X7, Realme X50 Pro Player a Realme XT 730G. Některé nesly stejný název, ale měly rozdílné specifikace pro různé trhy.

realme X2 Pro

Zdroj: Dotekomanie.cz

Madhav Sheth, CEO společnosti Realme, potvrdil, že náhradou za Realme X je nová série Realme GT. Ta se nedávno dokonce dočkala technologie MagDart. Celkově nová linie obsahuje jen pár modelů – Realme GT 5G (recenze)Realme GT NeoRealme GT Master Edition a Realme GT Master Edition Explorer. V dohledné době se zřejmě objeví další, který bude zapadat do kategorie top modelů. Co se týče samotné změny, ta se nijak nedotkne podpory modelů série Realme X.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat