iOS 14.7 opraví závažné bezpečnostní chyby u WiFi

iOS 14.7 opraví závažné bezpečnostní chyby u WiFi
2021-07-11T16:55:40+02:00
• 12. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Hackeři se mnohdy musí snažit, aby objevili zranitelnost softwaru k nějakému zneužití. Sem tam se ale objeví chyba, kterou nelze jen tak využít k podvodu nebo jiné činnosti, ale nabízí způsob, jak znepříjemnit uživateli život. Jedna taková se našla u iPhonů a iPadů. Konkrétně jde deaktivovat WiFi, přičemž v jednom případě je nutné provést tovární restartování zařízení.

Verze 14.7 s opravou

Společnost Apple nedávno vydala beta verzi systému iOS 14.7, která obsahuje opravy u WiFi. Konkrétně se Apple musel zaměřit na samotné názvy WiFi sítí, tedy SSID. Do této chvíle neměl tuto část nějak zabezpečenou a neuhlídal si názvy. Za normálních okolností dochází k ošetření všech vstupních dat, ale zde nikdo v Applu nepředpokládal, že by někdo nastavil název WiFi sítě na atypický tvar.

Konkrétně se podařilo zneužít speciálních řetězců. První varianta pouze deaktivovala WiFi na konkrétním zařízení, pokud se uživatel připojil k takové, která nesla specifický řetězec. Zde ale stačilo resetovat nastavení sítě a vše fungovalo normálně. Druhá varianta ale již odstavila WiFi natrvalo. Pro samotnou opravu musel uživatel restartovat iPhone do továrního nastavení. Alternativní řešení zde nebylo.

prodeje

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vzhledem k tomu, že oprava je dostupná jen pro beta testery a vývojáře, tak je zranitelnost stále aktivní. Vzhledem k rychlosti šíření aktualizací u společnosti Apple, předpokládáme, že stabilní verze 14.7 po vydání odstaví výše uvedené problémy. Je ale otázkou, jestli se nepodaří objevit něco podobného, byť v jiné části systému.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat