reklama

Instagram získává ovládání pro zobrazování citlivého obsahu

Instagram získává ovládání pro zobrazování citlivého obsahu
2021-07-25T15:06:40+01:00
• 25. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram pracuje na nejrůznějších novinkách, byť jedna z posledních byla poněkud zvláštní. Aplikace zobrazovala informaci, že ještě existuje Facebook. V podstatě se jednalo o reklamu. Naštěstí zde máme jiné, podstatnější funkce. Mezi nejnovější patří možnost nastavení pro citlivý obsah.

Instagram pracuje na novém widgetu pro iOS

CitlivĂ˝ obsah

Instagram představil nové nastavení pro citlivý obsah, přičemž systém dostal název Sensitive Content Control. V rámci nastavení aplikace pod sekcí Účet se nachází nové možnosti pro zobrazování obsahu v sekci Objevit. Zde si můžete nastavit celkem tři úrovně. Základní povoluje vše, prostřední limituje citlivější obsah a poslední ho eliminuje v maximální míře.

CD21 455 NRP IG Sensitivity Content Control Inline 1920x1280x

Zdroj: Instagram

Asi byste si mysleli, že při nastavení povolení citlivého obsahu se odemkne vše a zobrazí i choulostivější materiály, ale tak to není. Systémy Instagramu sice vyhodnocují obrázky a videa podle citlivosti, ale zde jde spíše o urážlivější obsah, případně takový, který by mohl rozrušit uživatele.

Nová funkce bude dostupná jen pro uživatele, kterým je více než 18 let. Mladší budou mít samotný obsah limitován. Tato novinka vzbudila negativní ohlasy z řad tvůrců, kteří se bojí poklesu ve sledování. Také jsme si všimli, že někteří si milně mysleli, že díky tomu se začne objevovat i obsah erotického charakteru, ale nic takového se nestane. Nedovolují to podmínky samotné služby.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim