reklama

Xiaomi posiluje postavení na evropském trhu, Huawei padá dolů

Xiaomi posiluje postavení na evropském trhu, Huawei padá dolů
2021-05-14T15:00:42+02:00
• 14. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nedávno jsme vás informovali o aktuálním stavu na českém trhu z pohledu postavení jednotlivých značek. Huawei se začalo výrazně propad, takže není překvapením, že tento trend jde pozorovat na celém evropském trhu. Skoro by se dalo říci, že na aktuální situaci těží Xiaomi a také Oppo, ale i ostatní výrobci rostou v meziročním srovnání.

Česko: Huawei se propadá, skokanem je Realme

Xiaomi s ambicemi na číslo jedna

Analytická společnost Canalys zveřejnila zprávu ohledně dodávek smartphonů na evropský trh za první čtvrtletí tohoto roku. Například ve srovnání pro střední a východní Evropu je Xiaomi na prvním místě s meziročním růstem 82 %, přičemž má 32% zastoupení na trhu. Druhé místo patří Samsungu s 31 % a na třetím je Apple s 8 %. Značný propad je pak pozorovatelný u Huawei, kde je ztráta o 83 %.

str vych evr 493x261x

Zdroj: Canalys

V případě analýzy pro celou Evropu jasně dominuje Samsung s 35% podílem na trhu. Druhé místo patří Xiaomi s 23 % a třetí náleží Applu s 19 %. I zde jde vidět značný propad Huawei. Skokanem je ale Oppo, které opět začíná působit na evropském trhu. Sice meziroční růst vypadá velmi dobře pro firmu, ale samotné zastoupení je nižší, konkrétně 4 %.

evr 463x244x

Zdroj: Canalys

Společnost Huawei se již nedostala v této analýze ani mezi pět výrobců s největšími dodávkami. Zde kraluje Samsung se 76,5 miliony dodaných mobilů. Druhé místo patří Applu (52,4 mil.), na třetím je Xiaomi (49 mil), čtvrtou pozici obsahuje Oppo (37,6 mil.) a na pátém nacházíme Vivo (36 mil).

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim