Navigační aplikace Sygic získává velkou aktualizaci

Navigační aplikace Sygic získává velkou aktualizaci
2021-04-30T16:01:59+02:00
• 1. 5. 2021

Zdroj: Sygic

11

Že aplikace pro navigaci Sygic patří mezi patří mezi špičku, dokázala nedávno, když jako první začala podporovat Android Auto, i když jen v beta verzi. Nyní tato aplikace přináší mnoho změn, které se netýkají jen designové stránky, ale především co se týče funkčnosti aplikace.

Sygic v novém

Vývojářský tým aplikace Sygic představil zcela nové SDK a započíná tím „novou éru Sygic GPS Navigation“. Nové SDK zahrnuje mapy a algoritmy a je výrazně lépe orientována na uživatelskou zkušenost. Celý kód aplikace je tak oproti původnímu rozvětvenému kódu mnohem kompaktnější a lépe využitelný. Tato aktualizace přináší mnoho výhod pro vývojářský tým, který nově bude schopen mnohem rychleji a flexibilněji reagovat na opravu chyb a aktualizace, bez této aktualizace by totiž nedávné začlenění konektivity Android Auto nebylo možné.

Lukáš Dermek, šéf produktu Sygic GPS Navigace, který koordinoval update aplikace, vysvětluje: „Vše jsme museli připravit podle definovaných směrnic. Bylo to mnohem snazší s naší novou aplikací využívající Sygic Mobile SDK, díky vylepšenému a efektivnímu provedení kódu. Nyní můžeme lépe oddělit aplikaci běžící na mobilním zařízení a od aplikace běžící přes konektivitu Android Auto.“

Uživatelům tato aktualizace přinese také mnoho výhod. Po spuštění zjednodušené a přepracované aplikace si povšimnou upraveného menu a nastavení, hledání trasy bude mnohem lepší a rychlejší a předpokládané časy dojezdu do cíle budou mnohem přesnější. Změna se také příznivě podepíše na energetické spotřebě.

OLD app Route detail 1440x2960x SDK app Route detail 1440x2960x

Staré vs. nové téma; Zdroj: Sygic

OLD app Berlin map 1440x2960x SDK app Berlin map 1440x2960x

Staré vs. nové téma; Zdroj: Sygic

OLD app EU map 1440x2960x SDK app EU map 1440x2960x

Staré vs. nové téma; Zdroj: Sygic

OLD app menu 1440x2960x SDK app menu dark mode 1440x2960x SDK app menu light mode 1440x2960x

Staré téma vs. nové tmavé a světlé téma; Zdroj: Sygic

SDK app navigation 2960x1440x

Nové prostředí navigace Zdroj: Sygic

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Tahle navigace je věčné demo kde si můžete/musíte pořád něco kupovat aby vůbec fungovala tak, jako ostatní navigace, které nejsou za peníze. Před nákupem nejde nic pořádně vyzkoušet ani po omezenou dobu. Troufám si říct, že model financování založený na neustálém prodeji dalších doplňků a častější aktualizaci map, je z dlouhodobého hlediska neudržitelný. Hold udělat dnes navigaci která je skvělá, funkční, stabilní a obsahuje nějakou fičurku kterou nikdo s konkurence nemá je těžké..

Petr Moldřík

5. 5. 2021, 8:12

I pro mne je Sygic na Android Auto velikým zklamáním. Chybí zobrazení aktuální rychlosti, banner o zpožděních/zácpách na naplánované cestě, zadat cíl jde jen s vypnutým motorem (a kolikrát se mi stalo, že jsem dojel do přibližného cílového místa a pak jsem někomu volal o přesnou adresu), nelze nahlásit dopravní omezení, nehodu, policejní kontrolu…mám nakoupené licence Evropa + Trafik, kupovat licenci Android Auto fakt za to nestojí a momentálně ani nebudu.

Jaroslav Polák

4. 5. 2021, 10:24

Navigace pěkná, ale jezdit se podle ní fakt nedá. Prostě nemá ty informace co má Google. Stojím v odbočovacím pruhu na semaforech, ale ona neví, že můžu odbočit a vede mě zcela nesmyslně rovně. A to byla jen cesta z práce, jet podle ní někam kde to neznám, bych vážně nechtěl. A ty šílený ceny? K smíchu za tu nepoužitelnou funkčnost.

Josef Maňásek

3. 5. 2021, 18:45

Navigaci přes AA používám již přes 4 roky. Většinou to byly mapy Google, protože nic jiného (až na Waze v posledních letech) nebylo k dispozici. Když začal Sygic tvrdit, že funguje přes AA, tak jsem ho koupil. Mé zklamání bylo velké. Navigace očesaná o spoustu důležitých funkcí (přes AA) je k ničemu. A částka přes 1000 Kč je silně nadnesená. Navíc v době, kdy přes AA dnes funguje 5 navigaci (některé líp, některé hůř) úplně zdarma, je to troufalost. Pokud nemá Sygic přes AA hlasové vyhledávání cíle, tak je to k ničemu. A to se bohužel vyzkoušet nedá. Takže zůstávám u Google map a zbytečně jsem vyhodil cca 400 Kč za nefunkční Sygic.

Daniel Keller

3. 5. 2021, 16:18

Poslední aktualizace je zatím jeden veliký průšvih. Na Androidu nejde spustit nebo je nestabilní a padá. Všechny odezvy jsou pomalé nebo vedou k zamrzání (výjezdy z tunelů). Databáze čerpacích stanic se rozpadla a údaje jsou naprosto zavádějící. Pokud změním naplánovanou trasu, navigace i v řádu minut nenavede na optimální trasu. Původní 3D náhled s horizontem je převážně ve 2D a bez horizontu. Graficky za mě hodně nepovedené. Veliké zklamání…

Ako to že sa za aplikáciu platí je asi normálne. Si zoberte, že kľoko ľudí na tom pracuje. Koľko cca zarába jeden programátor, potom analytik, dizajnér atď. Robiť aplikácie je je srandička. Ja chápem, že každý by chcel mať všetko najlepšie za 20Kč navždy, ale to tak nefunguje. Tým sa nechcem zastávať Sygicu. Nepoznám ich navigáciu a ani platobnú politiku. Nechápem vlastne ako môže taká firma prežiť. Možno ak sa používa celosvetovo tak áno. V našich končinách by asi nezarobili na seba. Ja používam Waze a som s ním maximálne spokojný. Nič mi tam nechýba. Nepotrebujem HUD ani žiadne doplnkové srandičky. Ale to som ja. Verím, že ak sa niekto živí šoférovaním má iné nároky. A súhlasím s pánom Stehlíkom, že možosť si vyskúšať platené funkcie predtým ako si ich zakúpim je kľúčová…

Otakar Zaviš

3. 5. 2021, 8:22

Mě spíše vadí že tam není ženský hlas v češtině Eliška používám slovenskou Janu ale jinak super navigace se zlepšila o sto procent velká spokojenost a pochvala pro celí tým

Radek Pilný

3. 5. 2021, 7:32

Souhlas s komentáři. Za každý malý doplněk se platí. Chápu, že dělají rozdíl mezi iOS a Android, ale když mám lifetime licenci a s velkou pompou přejde Sygic na Android Auto a chce si vše znova celé zaplatit, mi přijde více než neetické. Ve srovnání s ostatními navigacemi, kde si se zákazníky takto nehrají, z nichž jsou některé zcela zdarma, to výtvor na nebeské výši opravdu není…. Kdyby to šlo, tak bych vrátil i tu lifetime licenci… Přístupem jsem velmi zklamán.

Jakub Forejt

3. 5. 2021, 6:11

Mám Sygic asi rok a velké zklamání. Navigování dělá spousty chyb. A ano, za vše se platí. X doplňků i Android auto.

mám Sygic již od Bety na WP, pak jsem ho koupil na Android.
Jediné co mi vadí (a Sygicu asi nikoliv), že nelze zkusit doplňové funkce jako LiveViev, DashCam… Proč to neudělají, že to můžeš vyzkoušet na 1-2 jízdy, nebo na 1-2 hodiny? Aby si to člověk zkusil, jestli to bude použitelný. Nemám pak problém dokoupit si to. Ale z principu jim nehodím 74,- (když to je v akci) jen tak s tím, že se uvidí.

Martin Volek

1. 5. 2021, 11:55

Nezapomeňte prosím dodat, že za plně funkční aplikaci na Android auto, si nechají zaplatit kosmickou částku 1080 Kč. Měl jsem Sygic rád, plno věcí jsem si zaplatil, ale to hle je pro mne neakceptovatelné… Spíš morálně než finančně. Jsou zkrátka nenažraní a plno lidí si takto odradí.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat