reklama

Google Fotky dostanou drobné změny pro vzpomínky

Google Fotky dostanou drobné změny pro vzpomínky
2021-05-22T22:45:36+01:00
• 23. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

V tomto týdnu Google představuje novinky pro vývojáře na své konferenci. Nezapomněl na běžné uživatele a ti se dočkají například chráněné složky v aplikaci Google Fotky. To ale nebude jediná novinka, která se v této aplikaci a službě objeví.

Google představil chráněnou složku ve Fotkách a dvě novinky navíc

Fotky a novinky

Google do služby integroval vzpomínky, což je určitá forma Stories (dočasných příběhů), které jsou určeny jen pro samotné majitele účtu a nejsou veřejné jako na sociálních sítích. V dohledné době se dočkáme nových vzpomínek, například určitých svátků a podobně. Již tento měsíc byste měli vidět například nejlepší momentky za daný měsíc nebo postřehy z výletu.

Inclusive Memories editmax 1000x1000 1000x562x

Zdroj: Google

Také se změní zobrazování těchto algoritmem vybraných snímků. Budou k dispozici i v běžném přehledu fotek. Google tak v podstatě pracuje s daty a snaží se udělat aplikaci zajímavější. Už minulý rok došlo na představení nového efektu „Cinematic“, který tak trochu oživuje fotky. K tomu je ale potřeba několik skoro identických snímků, aby systém nabídl animaci. Kromě většího nasazení se i tyto snímky začnou objevovat ve vzpomínkách.

ezgif 3 722dc285c324 350x350x

Zdroj: Google

Google také nastínil, že samotné vzpomínky dostanou více ovládacích prvků. Některé snímky totiž mohou znovu připomenout ne příliš dobré časy. Uživatelé tak budou moci například skrýt konkrétní cestu, výlet a podobně. Případně se nabídne přejmenování.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim