reklama

Facebook zablokoval reklamy od Signalu

Facebook zablokoval reklamy od Signalu
2021-05-05T15:00:12+02:00
• 5. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Současné služby na internetu se dělí v podstatě na dvě kategorie. Jedny jsou placeny jednorázově nebo měsíčně, druhé jsou na první pohled zdarma. Ve skutečnosti za ně ale platíme svými osobními daty, díky kterým lze cílit reklamu přímo na uživatele. Facebook patří mezi takové služby, ale již málokterý uživatel ví, co o něm daná služba sbírá. Sice jsou zde podmínky a lze se dočíst, co všechno si ukládá, ale málokdo studuje všechny podmínky. Signal se chtěl zaměřit na tuto problematiku skrze reklamní systém samotného Facebooku, ale narazil.

Prostě až moc informací

Pokud jde o reklamní systémy společností, tak si zadavatelé mohou mnohdy velmi dobře specifikovat, komu se má daná reklama zobrazit. Mohou cílit na vzdělání, místo, zájmy a spoustu dalších vlastností. Signal chtěl rozběhnout jednoduchou reklamní kampaň, pro kterou měl připravené nejrůznější texty.

ig pilates cpa barista 1500x500x

Zdroj: Signal

Pro přípravu jednoduše použil data, která získal přímo z reklamního systému Facebooku. Ve výsledku se mohla zobrazovat velmi cílená reklama. Mohli jste tak například uvidět text jakoby šitý na míru přímo vám. Signal tímto chtěl upozornit, co všechno o vás ví samotná platforma. Facebooku se ale nelíbilo, že by uživatelé viděli tak konkrétně cílenou reklamu.

ig denied 1600x1023x

Zdroj: Signal

To nakonec vedlo k zablokování účtu, který chtěl použít Signal. Dá se pochopit, že za data platíme svými osobními daty, která dobrovolně odevzdáváme. Je zde ale trochu jiný aspekt. Facebook nechce, aby uživatelé takto přímo viděli, co je o nich známo.

Je tedy jen na uživatelích, co jsou ochotni platit za služby, které používají. Signal sice upozorňuje na množství osobních dat, ale nic není zadarmo. Buď budeme platit penězi, nebo svými daty. Signal je trochu jiná služba, jelikož spadá mezi neziskovky a funguje jen z příspěvků. Pokud jednou dojdou, tak se bude muset poohlédnout po jiném druhu financování.

Zdroj: androidcommunity.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiri Kopecky

5. 5. 2021, 15:04

Vylepšení

Přemysl Vaculík

VIP 5. 5. 2021, 15:24

Co tím myslíte?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat