reklama

Google News Showcase míří do Česka

Google News Showcase míří do Česka
2021-04-20T11:30:35+02:00
• 20. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Možná jste zaznamenali v poslední době menší vzpouru nejrůznějších mediálních domů vůči Googlu. Vadilo jim zobrazování obsahu v rámci agregačních služeb. Pomyslným vyústěním je nová služba Google News Showcase, která je určena pro vybrané mediální domy a jejich tituly.

Google News Showcase

Google do služby Google News Showcase zve zpravidla nejčtenější a nejnavštěvovanější zpravodajské weby, které přináší kvalitní obsah. Ti poskytují Google dle vlastního výběru obsah, i ze sekce placených článků. Uživatelé služeb Zprávy a Google Discovery následně získávají přístup k tomuto obsahu. Samotné mediální domy mohou lákat uživatele na pořízení předplacení, ale to není vše. Google jim za tento obsah navíc ještě platí.

Česká republika získává službu Google News Showcase, přičemž je teprve sedmou v pořadí na celém světě. Tímto jsme si také uzmuli pomyslném prvenství v Evropě, jelikož nikde jinde v EU není Google News Showcase dostupné ještě.

Vizual News Showcase 3708x2136x

Zdroj: Google

Mezi vybrané mediální domy patří Echo Media, Economia, Forum 24, Internet Info a N media a jejich tituly Aktuálně, Deník N, Echo24, Euro, Finance, FORUM 24, iHNed, Lupa, Měšec, Podnikatel a Respekt.

Vzhledem k tomu, že proces přijímání do Google News Showcase není veřejný, respektive neexistuje nějaký registrační formulář, asi se nedočkáme jen tak rozšíření dostupnosti o další média.

ezgif 2 c59a40fb2d03 204x400x

Zdroj: Google

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim