reklama

PWA aplikace dostávají lepší dialogové okno pro instalaci

PWA aplikace dostávají lepší dialogové okno pro instalaci
2021-03-29T19:51:58+01:00
• 30. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vyvíjet aplikace pro nejrůznější zařízení bylo v minulosti poměrně komplikované a vývojáři se potřebovali učit nový jazyk. Postupem času se ale začala více používat webová technologie, která se dokonce dostala i do podoby, kde operační systémy nabízely jen aplikace s využitím webových technologií. V této oblasti se delší dobu daří PWA, tedy progresivním webovým aplikacím. Nyní se opět přiblíží trochu více těm běžným nativním.

PWA jako běžné aplikace

V tuto chvíli neexistuje centrální obchod s PWA aplikacemi, byť se plánuje jejich umisťování také do Obchodu play. Většinou se s PWA aplikací setkáte na webových stránkách. Pakliže je k dispozici, v dolní části obrazovky se vám zobrazí miniaturní dialogové okno nabízející instalaci.

Bohužel moc informací nenese, což může být důvodem menší adopce uživateli. V rámci vývoje PWA došlo na několik změn v základním inicializačním souboru. Vývojáři budou moci přidat další specifikace, jako kompletní popis a také snímky obrazovek.

Exo2ZjSWEAMFTKr 1832x3389x

Zdroj: Google

Výsledek můžete vidět na obrázku výše. Podoba nového dialogového okna skoro připomíná kartu z oficiálního Obchodu Play. Nyní bude záležet na vývojářích, jestli využijí novinky. Co se týče zobrazení u uživatele, tak zatím musí mít Chrome pro Android, ale dá se předpokládat, že tento design bude dostupný i u dalších webových prohlížečů.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim