reklama

Google chystá mobilní streamovací zařízení

Google chystá mobilní streamovací zařízení
2021-03-29T18:54:57+02:00
• 30. 3. 2021

Nest; Zdroj: Google

Poměrně nedávno jsme se od Googlu dočkali nového produktu pro domácnosti v rámci značky Nest. Hlavní novinkou je použití radaru Soli. Díky této technologii může Nest Hub monitorovat například spánek. Jak se ukazuje, Google chystá další přírůstek, ale tentokrát asi nepůjde jen o další spotřebič do domácnosti.

Nest s baterií?

V tuto chvíli máme náznaky o novém produktu v rámci produktové řady Nest díky certifikaci FCC. Ta konkrétně zmiňuje, že by se mělo jednat o bezdrátové streamovací zařízení, což není nic neobvyklého. Informace ale zmiňují, že se o napájení má postarat zdroj s 5V nebo dokonce baterie.

Dalo by se předpokládat, že by se možná mohlo jednat o bezdrátovou kameru, případně zvonek, ale samotná specifikace WiFi nenaznačuje, že bude podporovat nějaký vysoký datový tok. Konkrétně má být podporována specifikace WiFi 4, tedy 802.11n. Navíc bude k dispozici Bluetooth. Dá se tedy předpokládat, že k ovládání bude možné použít i mobilní telefon.

unnamed 1 1 455x306x

Nest WiFi; Zdroj: Google

Koluje také možnost, že by nové streamovací zařízení mohlo spadat do kategorie mobilních reproduktorů. Právě v této kategorii nenajdeme ani jeden produkt od Googlu. Možná se tak nakonec dočkáme prvního mobilního bezdrátového reproduktoru, který si vystačí s vlastním zdrojem energie.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim