reklama

Avast prodává mobilní divizi zaměřenou na rodinnou bezpečnost

Avast prodává mobilní divizi zaměřenou na rodinnou bezpečnost
2021-03-09T11:30:49+01:00
• 9. 3. 2021

Zdroj: Avast

Avast patří v současnosti mezi největší nadnárodní společnosti v rámci zabezpečení počítačů, nejrůznějších systémů a samozřejmě i mobilních telefonů. V minulosti firma odkoupila například AVG nebo vývojářské studio Inmite. Avast tentokrát nekoupil další firmu, spíše se zbavuje jedné ze svých divizí.

Avast Family Space

Avast se tentokrát rozhodl prodat část mobilní divize, která se specializuje na rodinnou bezpečnost. Konkrétně se prodej týká produktů jako Avast Smart Life a Avast Family Space. Co se týče IoT, ochrany domácností dostupné v Avast Smart Life a Avast Omni, tak Avast bude pokračovat ve vývoji a tyto produkty si nechává.

Zmíněné aktivity prodává firmě Smith Micro Software za cenu 66 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 1,454 miliardy korun. Jedná se tedy o dosti podstatný obchod pro českou společnost. Celý obchod by měl být dokončen v polovině dubna.

unnamed 7 494x879x unnamed 5 1 526x936x unnamed 6 1 494x879x

Zdroj: Avast

Tento krok by se měl dotknout přibližně 150 zaměstnanců, kteří budou od poloviny dubna spadat pod Smith Micro Software. Samozřejmě je otázkou, kterým směrem bude probíhat vývoj jednotlivých řešení a co se stane se současnými zaměstnanci.

Nejde zde ale jen o prodej části mobilní divize. Obě firmy startuji strategické partnerství a budou spolupracovat v oblasti bezpečnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim